Вс. Июн 26th, 2022
Від слів "Добрий день" всі розплакалися: кореспондентка ТСН із Херсона розповіла, як змогла виїхати з окупації

Із Херсона люди виїздили з величезним ризиком, і було на це кілька хвиль, розповідає кореспондентка ТСН в регіоні Олена Ваніна, яка і сама наважилася на виїзд, хоча розуміла, що для їхньої родини це буде ще більша «російська рулетка».

Перша хвиля, за словами Олени, почалася тоді, коли з’явилася інформація про Бучу. Друга хвиля сталася одразу, як почали говорити про псевдо референдум і подальшу мобілізацію місцевих. Люди не наважуються на виїзди, адже чимало колон розстрілюються. Олена розповідає, що їм пощастило, а от колона за ними потрапила під обстріл.

Переважно люди виїздять через окуповані території Запорізької області. На це йде кілька діб.

«Було понад 30 російських блокпостів, майже на кожному блокпості зупиняли і проводили ретельну перевірку», — розповідає кореспондентка.

Найважче їм було на останньому, адже там почали перевіряти списки, а чоловік Олени зазначений у них, як «неблагонадійний». Ще вдома до нього приходили, щоправда, за старою адресою, шукали, як працівника регіонального телебачення, хоча він там вже не працював 15 років. Але після перевірки документів родину відпустили далі в дорогу. «Наступний блокпост вже був український, від слів «добрий день» всі розплакалися», — розповідає Олена.

Ваніни зважилися на ризикований виїзд через дітей, бо донька-випускниця могла здати іспити лише на вільних територіях, як і вступити, а молодші невідомо, чи змогли б продовжити в Херсоні навчання у школах.

Нагадаємо, що українці, які вже 3 місяці живуть в окупації в Херсоні, чинять спротив. Нині там оголосили полювання на колаборанта Кирила Стремоусова, місцеві патріоти розклеїли по місту листівки із адресою проживання зрадника і пообіцяли, що скоро прийдуть в гості.

А напередодні, після спроби окупантів організувати свято до дня Росії, херсонці масово його проігнорували. І вийшов не день Росії, а дно Росії, на яке вдалося зібрати не більше кількох десятків людей. План стягнути натовп людей на площу для провокаційних обстрілів, про які попереджало українське командування «Південь», в окупантів провалився.

Через бідненьку картинку камери майже не показували людей біля сцени, здебільшого — артистів, яких звезли до Херсона розважати публіку. Однак такої маленької аудиторії у кар’єрі російських виконавців — як-от Аніта Цой, гурт «Земляни» та маловідомого колективу із назвою «СПБ», мабуть, ще не було.

Напередодні дня Росії в тимчасово окупованому Маріуполі та Херсоні окупанти намагалися створити пропагандистам іще одну картинку. Масового видавання російських паспортів, але і тут картинка вийшла бідненька. Російське громадянство дали купці колаборантів на чолі зі зрадником, колишнім мером Херсона Володимиром Сальдо.

І як би не намагалися окупанти нав’язати своє квазі утворення на зразок «ХНР» чи «Південної русі», херсонці от уже 3 місяці не припиняють опору. Закінчився вечір очікувано, трохи подалі від святкової площі смітники були переповнені прапорцями, які російські окупанти роздавали херсонцям. А надвечір на вулицях тимчасово окупованого міста звучала українська пісня.

Читайте також:

Партизанили і вішали під обстрілами український стяг: у Макарівській громаді героїчно протистояли ворогу

На Київщині росіяни знищили відділення поліції, та у понівеченому приміщені вціліла крихка ваза

Ворог обстрілює Авдіївку із напрямків майже на 180 градусів: на вулицях валяються докази військових злочинів РФ
Дополнительно:
Від слів "Добрий день" всі розплакалися: кореспондентка ТСН із Херсона розповіла, як змогла виїхати з окупації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.