Сб. Июн 25th, 2022
Як виростити імбир, і не лише корінь, а й квітку – все про садіння, догляд та зберігання рослини

Щоб виростити імбир для їжі, так само, як і для екзотичної квітки, потрібно дотримуватися певних правил. Спершу потрібно правильно обрати корінь імбиру.

Як обрати корінь імбиру для садіння

Найкраще купити імбир у спеціалізованому садовому магазині. Але можна і в супермаркеті, головне — очистити такий корінь від «оброблення». Імбир із супермаркету часто обприскують, щоб вберегти від проростання, він може бути оброблений пестицидами та фунгіцидами. Тому перед садінням його треба покласти на ніч у воду. Від інфекцій корінь імбиру краще обробити марганцівкою. А перед самим садінням для стимуляції зростання треба на 2-3 години занурити корінь імбиру в теплу воду.

Корінь імбиру підходить для пророщування, якщо:

має ростові бруньки (вічка, як у картоплі),
вкритий гладкою шкіркою,
не виглядає пересушеним,
на місцях зрізів не вкритий слизом,
не пахне гниллю або пліснявою.

Який ґрунт потрібен імбиру

«Рідними» для імбиру є дреновані ґрунти, що складаються з листового перегною та піску. Крім того, імбир любить сонце і не любить застою води, а також протягів. Імбир можна посадити в горщику, на городі та навіть на клумбі перед будинком. Квіти імбиру будуть в такому разі чудовою прикрасою квітника.

Ґрунт для імбиру готують із двох частин листового перегною, однієї частини річкового піску та однієї частини дернової землі. 

Коли садити імбир у горщик, у відкритий ґрунт

Від моменту садіння імбиру до збирання врожаю має минути 8-9 місяців, зимувати ця рослина не зможе.

Для садіння імбиру у відкритому ґрунті його спочатку треба посадити у горщик в середині січня. Пересадити імбир до ґрунту потрібно наприкінці травня, на початку червня, коли ґрунт добре прогріється. Найкраще рослина розвивається за температури повітря 25°C.
Якщо ви збираєтеся посадити лише кілька коренів, необов'язково взагалі пересаджувати їх до відкритого ґрунту. Виділіть їм великий квітковий горщик, який із настанням тепла винесіть на вулицю, а восени поверніть до будинку. В цьому випадку терміни садіння можна змінювати так, як зручно.

Як садити імбир

Попередньо замочений корінь імбиру оглядають, і за потреби та за умови, якщо корінь довжиною понад 10 см, ділять на частини. Корінь імбиру можна ділити на вічка, як картоплю, треба лише слідкувати, щоб на кожній частині залишилися ростові бруньки. Щоб попередити гниль, місця зрізів присипають товченим вугіллям або золою. Імбир любить неглибокі широкі горщики. Коріння росте горизонтально, тому переконайтеся, щоб горщик мав вдосталь простору для розвитку рослини.

До неглибокого (15-25 см) широкого горщика насипають трохи ґрунту, потім шар піску, керамзиту або іншого дренувального матеріалу, зверху розкладають коріння та засипають землею. Розростається імбир у ширину, а не вгору, тому заглиблювати його не потрібно, достатньо, щоб він знаходився в ямці глибиною 5-7 см. Після садіння треба добре полити імбир, повторювати полив треба раз у два дні до появи паростків, а потім виставите горщик у тепле сонячне місце. Перші пагони мають з'явитися за кілька тижнів.

Догляд за імбиром

Після того, як з'являться перші паростки, поливання імбиру зменшують, але так, щоб ґрунт у горщику не пересихав. Раз на тиждень потрібно обережно розпушувати верхній шар землі на глибину 1 см, щоб не пошкодити коріння, розташоване близько до поверхні.

Наприкінці травня або на початку червня імбир пересаджують до відкритого ґрунту. До поливання додається ще й обприскування вранці або ввечері в особливо спекотну погоду.

Імбир треба підживлювати. У першій половині літа — органікою: хорошим варіантом є 10%-ний розчин настою коров'яку або курячого посліду, зелене трав'яне добриво, кропив'яний настій. Їх вносять кожні 10-14 днів із розрахунку 0,5 л на один посаджений корінь. У серпні, ближче до цвітіння, щомісяця до середини вересня треба вносити фосфорно-калійні добрива. Наприклад, монофосфат калію, 30-40 г на метр садіння.

Якщо ви висадили імбир до горщика взимку, осінню можна вже збирати врожай. Якщо посадили пізніше, з настанням холодів треба повернути імбир до горщика і занести до будинку. Навіть похолодання до 10° C може загальмувати розвиток коріння, і відновити його зростання буде практично неможливо.

Як цвіте імбир

Цвітіння імбиру — подія доволі рідкісна, і навіть у природних умовах не кожен вид цієї рослини зацвітає. Зазвичай цвіте доросла 3-річна рослина навесні або влітку. Квітка, наливаючись, нагадує ялинову шишку. Імбир може цвісти від 3 тижнів до кількох місяців, розмір та форма квітки залежать від виду рослини.

Прибирання та зберігання імбиру

Збирати імбир можна на початку осені. За кілька днів до збирання імбир перестають поливати, потім за допомогою лопати або вил дістають із ґрунту. Коріння імбиру звільняють від наземної частини, ділять на окремі частини, промивають і просушують.

Як і будь-який коренеплід, імбир можна зберігати в холодильнику або в підвалі. Найкраще імбир зберігається за температури не вище 3-5° та вологості вище 80%. Засихає він частіше, ніж згниває, тому хорошим варіантом буде зберігання імбиру в ящику з вологим піском або тирсою.

Імбир для зберігання на зиму можна нарізати та засушити або заморозити.

Читайте також:

Що робити з ірисами після цвітіння — обрізання та догляд
Які 10 рослин потрібно обрізати одразу після цвітіння
Коли та як найкраще садити кавуни у відкритий ґрунт: поради для посадки в червні

 
Дополнительно:
Як виростити імбир, і не лише корінь, а й квітку – все про садіння, догляд та зберігання рослини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.