Сб. Июн 25th, 2022
Як зберегти прохолоду в кімнаті, якщо у вас немає кондиціонера

Дні в Україні зараз дійсно спекотні, та не у всіх є можливість встановити кондиціонер у квартирі або будинку, або ж цей прилад просто зламався. Водночас спека істотно знижує продуктивність та діє на нерви. Розповідаємо, що робити, щоб зменшити температуру повітря в приміщенні.

Вікна

Вікна – важливий елемент вашої кімнати, до того ж близько 30% тепла потрапляють всередину саме через скло. До спекотного дня варто готуватися завчасно. З настанням вечора ми рекомендуємо вам відчиняти вікна по всій квартирі та тримати їх відчиненими усю ніч. Але пам’ятайте: якщо у вас є домашня тварина – вона може вискочити у відчинене вікно. Водночас залишати євровікна «на провітрюванні», тобто відчиняти їх догори також небезпечно, адже це створює ризик для улюбленця задихнутися, коли він намагатиметься пролізти у вузьку щілину між вікном та рамою. Тому варто придбати спеціальні сітки на вікна, що дозволять тримати їх відчиненими, не хвилюючись за безпеку ваших тваринок.

Вранці, одразу після пробудження, поки сонце ще не почало пригрівати, зачиніть вікна та завісьте їх щільними шторами. Це не дозволить сонячному промінню прогріти повітря в кімнаті. Якщо ж вікна виходять на сонячний бік – навіть щільні штори вам навряд чи допоможуть. В такому разі радимо вам наклеїти на поверхню скла спеціальну плівку, що відбиває сонячне світло – це істотно знизить температуру в кімнаті.

Вентилятор

Хоча звичайний вентилятор не здатен охолодити гаряче повітря, він створить прохолодні повітряні потоки, що, безсумнівно, приємно спекотного дня. Якщо перед його лопатями розмістити лід, це допоможе знизити температуру в кімнаті. Зручніше всього використовувати пластикові пляшки з водою, напередодні поставлені до морозильної камери.

Якщо вентилятор встановлено на стелі вашої кімнати, він має два режими обертання: за та проти годинникової стрілки. При обертанні проти годинникової стрілки вентилятор дає більше обертів і створює сильніші потоки повітря.

Вода

Щоб менше страждати від спеки, пийте більше води, якомога частіше приймайте душ або хоча б змочуйте зап’ястя холодною водою. Не розвішуйте у приміщенні білизну для сушіння, адже за підвищеної вологості спека переноситься набагато важче.

Одяг та взуття

У спекотний день носіть вільну одежу з бавовни або льону та уникайте пухнастих капців або синтетики. За можливості, ми рекомендуємо також прибрати в підлоги килими.

Витяжка

Якщо ви приймаєте теплу ванну або готуєте на кухні, увімкніть витяжку в цих приміщеннях. Вона допоможе вам позбутися пари або гарячого повітря і водночас знизить температуру повітря.

Лампи

Лампа розжарювання – це джерело не лише світла, але й тепла. Щоб позбутися зайвих джерел нагрівання, вимикайте світло, яким не користуєтеся, а краще – переходьте на енергоощадні освітлювальні елементи, що випромінюють в рази менше тепла.

Довгочасні інвестиції

Якщо спека у вашій місцевості – звичне явище, а ви є противником кондиціонерів, можете вдатися до заходів з охолодження свого житла завчасно. Наприклад, обсадіть ваш будинок деревами, влаштуйте навіси над вікнами або витратьтеся на плівки, що відбивають світло та створюють тепловий щит для вашого приміщення.

Читайте також:

Що потрібно додати в молоко, щоб воно не скисло: перевірені поради
Як зберігати м'ясо без холодильника: перевірені поради
Як зберегти полуницю свіжою якнайдовше: корисні поради
Дополнительно:
Як зберегти прохолоду в кімнаті, якщо у вас немає кондиціонера

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.