Вт. Июн 28th, 2022
Дефіцит обладнання, програмного забезпечення, цифрових технологій відкидає Росію в розвитку на десятиліття

Дефіцит комп’ютерного та мережевого обладнання, програмного забезпечення, цифрових технологій відкидає Росію в розвитку на десятиліття назад. Цифрова блокада Росії вже діє, і результати не змусять на себе довго чекати, йдеться в ТСН.

Найдорожча IT-компанія Росії — Яндекс — розпродує свої проєкти, щоб звести кінці з кінцями. До початку повномасштабної війни з Україною вартість компанії оцінювали у 17 млрд доларів, а нині втричі дешевше.

Співзасновник Яндекса Аркадій Воложа — нині під санкціями Євросоюзу, а майже дві тисячі співробітників виїхали за кордон. До дефіциту кадрів додалася нестача напівпровідників. Світові виробники відмовляються продавати комп’ютерне «залізо» російському агресору.

«По них вдарить відмова постачати напівпровідники, російські аналоги процесорів — це просто минуле сторіччя», — каже заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

Більше тисячі світових компаній-гігантів вийшли повністю або частково з російського ринку. Цифрова блокада створила дефіцит процесорів та мікросхем, які використовуються у виробництві автомобілів, побутової та військової техніки. Брак смартфонів, мережевого обладнання та серверів даних вимкнуть світло для технологічного розвитку Росії.

Михайло очолює українській підрозділ міжнародної електротехнічної компанії. З початком повномасштабної війни російське представництво вирішило продати свій бізнес і більше допомагати Україні. «Ми забезпечуємо енергетичний тил для відбудови, забезпечуємо сервіс, тому ваш телефон працює, ваші банківські картки працюють», — каже гендиректор електротехнічної компанії Михайло Бубнов.

Як реагують росіяни на технологічний регрес, показово продемонстрували користувачі YouTube, «Фейсбука» та «Інстаграму». В березні їм обмежили доступ до контенту в соцмережах. І якщо звичайні користувачі мають технічні можливості обходити заборони, то для блогерів та ютуберів можливість заробляти гроші закрили, відключивши платіжні системи. «Дуже динамічно розвивається сектор застосунків, є багато формул і програм, а от як їх покласти в телефон — це якраз дуже динамічний ринок, і якщо цей ринок в Росії не розвивається, отже, зменшується вплив і можливість використання в сучасній інфраструктурі бізнесу», — каже голова правління інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Вперед у минуле стрімголов несеться кремлівська верхівка, і тягне за собою всю Росію. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров переконаний — цифрова блокада відкидає Росію у своєму розвитку щонайменше на 20 років назад.

«Цифрова блокада, вихід технологічних компаній з Росії відкидають можливості розвитку на десятки років назад. IT-підприємства вже шукають місце в інших країнах. Спеціалісти та стартапери покидають країну, шукаючи комфортніших умов. «Мізки» втікають. Вже є спроби створити власні Instagram та PayPal, але без доступу до світових технологій це перетвориться на черговий YotaPhone», — каже він.

На відміну від Росії, українські ІТ-компанії, навіть в умовах війни заробили рекордні 2 млрд дол. експортних надходжень. Крім допомоги армії та сплати податків, айтівці поповнили армію кібервійськ і успішно воюють на цифровому фронті, наближаючи нашу перемогу.

Читайте також:

Волонтерка та військова із Київщини втратила на війні чоловіка і сина, та продовжує працювати на перемогу

Службовий пес майже тиждень йшов під обстрілами до свого господаря на блокпост на Київщині

«Нас і бомбили авіаударами, ми в підвалі жили»: волонтери вмовили виїхати із Соледара родину з чотирма дітьми
Дополнительно:
Дефіцит обладнання, програмного забезпечення, цифрових технологій відкидає Росію в розвитку на десятиліття

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.