Вт. Июн 28th, 2022
Міністр культури розповів, які шанси в України повернути "Євробачення" і де ми візьмемо гроші на конкурс

Олександр Ткаченко детально розповів, як все сталося. За словами міністра культури, вони з колегами з безпекових органів в досить короткий термін, згідно процедури EBU, підготували презентацію з проведення «Євробачення-2023» в Україні.

У «Сніданку з 1+1» Ткаченко розповів, що після презентації, представники EBU без запитань і обгвоорень подякували і пішли:

«А потім, за півгодини до випуску їхнього пресрелізу, зателефонували, сказали, «сорі, ми переносимо до Велико Британії». Тобто, в принципі, формат розмови полягав у тому, що ми і раніше знали, що нічого не вийде, але зробимо вигляд, що все так як потрібно за протоколом. Що мене обурює сильно. У нас були готові різні варіанти для дискусії. Дискусії не було», — зазначив міністр культури.

Він зазначив, що ніхто з боку Європейської мовної спілки з ними не обговорював, хоча в української сторони був не один варіант для проведення конкурсу, враховуючи теперішні реалії.

«В тому то і справа, ніхто нічого не казав. Обговорення стосовно і безпекових варіантів і варіантів того, що ми могли запропонувати план B, C, D не відбулося. Я вважаю, що це, м'яко кажучи, некоректне ставлення, образливе ставлення до України з боку EBU. Тим більше, ми маємо повне право проводити війна, не війна, змінюйте тоді правила EBU», — додав Ткаченко.

«Варіанти B, C, D полягали в тому, що з огляду на війну ми могли б, умовно кажучи, мати колаборацію з іншими країнами в цілому. Але ставити нас перед фактом і казати, що у будь якому випадку ми звернемося до BBC і бажаємо вам, що ще цинічніше, перемогти в наступному конкурсі і тоді у вас буде знову «Євробачення». Перепрошую, так порядні люди не поводяться», — сказав міністр.

Щодо того, де Україна візьме гроші на проведення конкурсу, коли сама потребує фінансової допомоги, Ткаченко сказав:

«По-перше, не факт що це повинні були бути кошти з бюджету. Є різні джерела, з яких можна виконувати фінансування цього конкурсу. Питання в тому, що «Євробачення» – під час підготовки конкурсу, до країни яка його проводить, прикута увага всього світу. По-друге, це можливість, в тому числі і з точки зору інфраструктурних об'єктів, зробити те, що потрібно буде нам і під час війни також. У вигляді, наприклад, місць для поселення. Тому це дискусійне питання, чи потрібно витрачати гроші і звідки вони прийдуть».

Також міністр культури пообіцяв, що робитиме все, аби «Євробачення-2023» таки відбулося в Україні, робитиме тиск, але головне, сказав Ткаченко, це поновити перемовини з EBU.

Читайте також:

Ігор Кондратюк про скасування «Євробачення-2023» в Україні: «Єдино можливе логічне рішення»
Вєрка Сердючка в культовому образі провідниці насмішила мемом з Шольцом, Макроном і Драґі
Оля Полякова зізналася, що не має грошей на освіту старшої доньки
Дополнительно:
Міністр культури розповів, які шанси в України повернути "Євробачення" і де ми візьмемо гроші на конкурс

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.