Ср. Июн 29th, 2022
Макрон пояснив, навіщо їздив до Путіна і чому продовжує з ним говорити

Макрон запевнив, що про контекст кожних переговорів з очільником Кремля французька сторона завжди інформує президента України Володимира Зеленського.

Про це лідер Франції сказав 16 червня в Києві після зустрічі з очільниками України, Німеччини, Італії та Румунії, відповідаючи на запитання журналістів.

«Ми дуже чітко висловили, що ми тут, щоб підтримати Україну та український народ, і це ми робимо щодня. Така позиція європейців була від найпершого дня війни, але навіть і до того. Коли ми прибули сюди в лютому – спочатку пан Шольц, а потім я – ми прибули до Москви, а потім до Києва. Ми хотіли запобігти цьому конфлікту. Наша позиція завжди була абсолютно чіткою. Ми завжди підтримували Україну та український народ», – запевнив Макрон.

«Але водночас ми жодного дня не вступали у війну з російським урядом. Тобто колективно ми не ведемо такої війни. Саме тому ми абсолютно прозорі, щоразу повідомляючи про це президентові Зеленському, ми продовжували переговори з російським президентом. І щоразу інформували про контекст цих переговорів, щоб отримувати певні поступки, зокрема у теперішніх питаннях продовольчої безпеки. Саме в цьому контексті ми підтримуємо канал діалогу. Ми також вважаємо, що в один прекрасний момент цей конфлікт повинен зупинитися і повинні відбутися переговори», – розповів французький президент.

Нагадаємо, 16 червня в Україні з візитом перебувають чотири європейські лідери: президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі та президент Румунії Клаус Йоганніс. ТСН.ua зібрав їхні головні заяви.

Читайте також:

Надання Україні статусу кандидата в ЄС підтримують Франція, Німеччина, Італія та Румунія
Росія намагається силою пересунути кордони всередині Європи і це неприйнятно – Шольц
«Україна житиме. Слава Україні!»: Шольц заявив про європейське майбутнє українців

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Макрон пояснив, навіщо їздив до Путіна і чому продовжує з ним говорити

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.