Сб. Июн 25th, 2022
НАТО готує нову модель оборони свого східного флангу: Столтенберг розповів про три стовпи

Основою нової моделі оборони НАТО на східному фланзі будуть три стовпи.

Про це Столтенберг заявив на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів країн-членів НАТО 16 червня, пише «Європейська правда».

«Ми досягли значного прогресу, узгодивши конкретні умови, елементи нової моделі оборони, а також почули, що кілька союзників готові надати додаткові сили для посилення цієї моделі», – сказав генсек Альянсу.

Він уточнив, що основою нової моделі оборони на східному фланзі будуть три стовпи.

«Перший – це збільшення передової присутності з більшою кількістю бойових операцій, і ми вже збільшили свою присутність. За останні кілька місяців ми подвоїли кількість бойових груп на сході з чотирьох до восьми», – повідомив Столтенберг.

Другий стовп моделі – попереднє розгортання військового обладнання для заощадження часу в умовах, коли потрібна мобілізація сил.

Третій стовп – попереднє визначення підрозділів, тобто це сили, які проходитимуть навчання на певній території, де матимуть певні обов’язки.

«Тобто будуть розгортатись не всі сили, а частина їх буде розгорнута попередньо, а інша частина – перебувати у рідній країні, але буде готовою до переміщення в разі потреби», – пояснив генсек НАТО.

Він зазначив, що така нова модель оборони східного флангу означатиме «суттєве посилення нашої здатності до стримування й оборони в усьому Альянсі».

Нагадаємо, напередодні Столтенберг заявив, що Україна має отримати більше важкої зброї від країн НАТО, щоб протистояти вторгненню Росії.

Читайте також:

Вторгнення Росії становить небезпеку не лише для України: міністр оборони США заявив про загрозу для Європи
Західна зброя: чому з постачанням дальнобійної артилерії все набагато краще, ніж українцям здається
Путін вимагатиме наступати до останнього солдата: експерт спрогнозував перебіг війни

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
НАТО готує нову модель оборони свого східного флангу: Столтенберг розповів про три стовпи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.