Чт. Июн 30th, 2022
"Рускій мір" намагається збезлюднити Харківщину, там активізувались бої

Тоннами снарядів і ракет російська армія закидає і позиції українських військових, мирні прифронтові населені пункти, але місцеві продовжують там жити, йдеться в ТСН.

Гудять колеса автівки, коли мчиш пошкодженою важкими гусеницями трасою. Тут взагалі бажано їхати чимдуж і не зупинятись, передова — зовсім близько.

Окупанти дуже боялися швидкого просування українських військових в цьому місці, тому відступаючи, підірвали міст, та це їм не допомогло. Військові вчинили хитріше, обійшли його і відкинули загарбників на кілька кілометрів. Тепер же свою лють рашисти виливають на найближче селище.

З поміж десятків побитих будівель, одна — особливо виділяється — місцеву лікарню загарбники розстрілюють прицільно і системно. Кількість прильотів навіть порахувати важко. Один зі снарядів пробив стіну і не розірвався. Через зруйнований дах дощ заливає будівлю. Можна лише здогадатися, як звідси втікали працівники закладу, на вішаках і стільцях досі висять медичні халати. В реєстратурі — медичні картки місцевих, на поличках і на підлозі.

Повз лікарню поволі шкутильгає додому Іван Гаврилович, чоловік тут пережив ще Другу світову, зараз теж — не планує виїжджати. «87 років тут прожив. Виїздити? Хіба на той світ. До цвинтаря недалеко, лише два кілометри, асфальтованою дорогою. Що нам — вода, продукти і дівок побільше», — жартує дідусь.

Воду місцеві набирають із колодязів, а їжу — привозять волонтери. Її на своєму велосипеді розвозить В’ячеслав для стареньких сусідів, чоловік каже, що покинути їх не може.

Перші в списку чоловіка — пані Марія та пані Галина, бо живуть за кілька хат. Сьогодні їм гуманітарки не потрібно, самі всіх пригощають полуницею. Свій врожай двом сестрам довелося збирати похапцем, рашисти лютують від самого ранку. «Страшно, дуже страшно, сьогодні зранку, як почали гахкати», — кажуть жінки.

Вони до війни жили в різних будинках, а зараз з’їхались, кажуть — гуртом спокійніше. Уже звикли все ділити на двох і мрію мають одну на двох. «Щоб швидше закінчилось, щоб не терпіти, щоб не гинули люди», — кажуть вони. 

Читайте також:

Соледар на Донеччині потерпає від важких «Точок У» і авіанальотів

Житомирські десантники феєрично спалили дві ворожі БМП (відео)

«Битимемо з двох боків»: генерал Марченко про звільнення Херсонщини від окупантів
Дополнительно:
"Рускій мір" намагається збезлюднити Харківщину, там активізувались бої

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.