Сб. Июн 25th, 2022
"Ще не настав час їх знімати": президент МОК висловився про санкції проти спортсменів РФ і Білорусі

На початку повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти України, голова МОК рекомендував міжнародним федераціям не допускати спортсменів країн-агресорок до змагань.

Однак у червні Бах зробив резонансну заяву про те, що недопуск до змагань росіян і білорусів порушує принцип «спорт поза політикою» та унеможливлює «чесність проведення змагань».

Після цього висловлювання президента МОК Міжнародна федерація дзюдо (IJF) дозволила росіянам на білорусам брати участь у турнірах «Великого шолома» в нейтральному статусі.

Виступаючи на конгресі Міжнародної федерації плавання, Бах вкотре прокоментував санкції проти спортсменів країн-агресорок. Він наголосив, що поки «не настав час» знімати запроваджені проти них обмеження, але натякнув, що це трапиться у разі закінчення війни в Україні.

«Як усесвітні організації ми не маємо забувати, що у нас є федерації, які страждають від конфронтацій. Наша позиція щодо санкцій та рекомендацій відома, не бачу сенсу згадувати. Ці рекомендації ми змушені прийняти, водночас не варто забувати про свою головну функцію — об'єднання.

Міжнародна федерація плавання (FINA) притримується рекомендацій, ще не варто знімати санкції. Але ми не можемо забувати про дилему — ми усесвітня організація, спорт повинен об'єднувати. Водночас у спорті усі мусять підкорюватися єдиним правилам. Ми повинні стежити за розвитком ситуації, за тим, що відбувається. І, як я говорив на церемонії у Пекіні, потрібно дати світові шанс», — цитує Баха Inside the Games.

Нагадаємо, олімпійський чемпіон Токіо-2020 з греко-римської боротьби Жан Беленюк жорстко розкритикував позицію президента МОК після його скандальної заяви щодо участі в турнірах спортсменів з Росії та Білорусі.

Читайте також:

«Дуже залежна від російських спонсорів»: український чемпіон світу «розніс» Міжнародну федерацію дзюдо

«Український спорт відкидається на 10 років назад»: Світоліна обурилася допуском росіян і білорусів до US Open

Майк Тайсон записав відеозвернення до українців після неоднозначного висловлювання щодо війни з РФ
Дополнительно:
"Ще не настав час їх знімати": президент МОК висловився про санкції проти спортсменів РФ і Білорусі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.