Вс. Июн 26th, 2022
"Вони позаздрять мертвим": бійці перетворили Харків на фортецю і готові до зустрічі із ворогом

Воїни в перервах між обстрілами облаштовують вогневі точки, укріплюють бліндажі та якомога глибше закопуються в землю, йдеться в ТСН.

Чим глибше закопався, тим зручніше і головне — безпечніше вести бій. Наші армійці окопують всі околиці Харкова, роблячи з міста повноцінну фортецю з глибоко ешелонованим захистом.

Свої фортифікації хлопці вдосконалюють і доукріплюють безперервно, але основний бліндаж вже вирили — за тиждень, лопатами. «Снаряд артилерії витримає, бо в нас два шари колод, потім два шари мішків і ще зверху засипане все піском», — розповідають бійці.  

Аби все те набудоване захистило від снарядів — дуже важливо вчасно почути їхнє наближення і попередити побратимів.

«По-перше, це твоє життя, по-друге — це життя твоїх побратимів, військовослужбовців, друзів і так далі, тому що якщо хтось провтикає, це може вартувати життя іншої людини», — каже  боєць.

А якщо ж росіяни раптом змінять тактику і замість артобстрілів наважаться піти в атаку, їх теж треба вчасно побачити в приціл. Тут за це відповідає Арчі. «Снайпер, бачу далеко, стріляю мітко»,- каже він.  

Чоловік 8 років у війську, і раніше тримав в руках трохи іншу зброю. «Я був кулеметником, але захотілося попробувати щось таке, більш точне, більш специфічне», — каже він.

І як у всіх снайперів, в Арчі особливі стосунки з гвинтівкою. «Ставишся до неї, як до свого бойового товариша, навіть інколи буває так, що просиш, розмовляєш: «Не сьогодні, не клинь, не те, ні інше», масла спеціальні купуєш та різні приладдя для того, щоб вона працювала, як повинно бути», — розповідає снайпер.

В цьому підрозділі всі бійці з досвідом служби. «Шах» до Харківщини воював у Рубіжному. Місто довелося залишити, бо рашисти лізли, як таргани. «Вони відправляють їх постійно, сотнями відправляють, деякі військові кажуть — командире, я їх знищую-знищую, знищую-знищую, а вони все йдуть і йдуть, йдуть і йдуть, як так можна, я не розумію, чому вони так лізуть», — дивується боєць.

Чому вони так самовбивчо лізуть — стало зрозуміло, коли побратими взяли в полон одного з ворогів. Те, що він розповів, навіть «Шах» до цього вважав легендами. «Три-чотири доби тому було півтора тисячі, сьогодні нас там дві чи три години тому було вже менше восьмиста чоловік. Каже, якщо я назад побіжу, то там кадировці, які сидять і просто розстрілюють нас у спину, тих, хто біжать назад», — переказує розповіді полоненого «Шах».

Та каже: якщо тут росіяни наважаться піти  в наступ, кадирівцям вже не буде кому стріляти в спини. «Якщо вони сюди ще зможуть дійти, якщо буде ще на чому йти, то вони позаздрять мертвим», — переконують бійці.

Читайте також:

Миколаївці показали масштаби руйнування після прильоту ракети

«Вічного нічого не буває»: Путін заявив, що Захід намагається «протидіяти ходу історії»

У синій сорочці і жовтому жакеті: голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн своїм аутфітом підтримала Україну
Дополнительно:
"Вони позаздрять мертвим": бійці перетворили Харків на фортецю і готові до зустрічі із ворогом

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.