Вс. Июн 26th, 2022
Російська література в українських школах: чи відмінять її остаточно (відео)

Робоча група фахівців при Міністерстві освіти вирішила, що жодного твору російського письменника в програмі зарубіжної літератури не повинно бути.

Пушкін, Лєрмонтов, Достоєвський — чи варто змушувати школярів із Бучі, Чернігова чи Харкова читати російських авторів, досліджувала ТСН.

Вчитель зарубіжної і української літератури Олександр Бойко розповідає, що російська література насаджувалася тривалий час, як література вища, порівняно з українською.

«Дев'ятий клас, там вивчають Пушкіна, Лєрмонтова. Це, напевно, у другому семестрі відсотків 30 уроків якраз присвячено цьому», — каже вчитель.

І саме без них у школі, кажуть фахівці, цілком можна обійтися. Щоправда, виокремлюють два російські прізвища, без яких світовий літературний процес неможливо уявити — це Чехов і Достоєвський. Утім, не всі діти хочуть читати й цих авторів.

«Одна дівчинка сказала, чи можна, я не буду читати цей твір, тому що мій тато пройшов війну в 14-му році — я би не хотіла», — розповідає Олександр Бойко.

Президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури Юрій Ковбасенко вважає за доцільне вилучити з програми твори російських авторів як представників літератури країни-агресорки. «Повністю всіх. Від 5-го до 11-го класу. Тут не можна бути трошки вагітним», — наголошує він.

Прибрати абсолютно усіх — рішення складне, але необхідне, пояснюють фахівці. Тому що дискусії могли б тривати вічно.

Однак, чи вивчатимуть твори російських письменників у школі, чи ні, або, можливо, частково, остаточно вирішить Міністерство освіти і науки України наприкінці червня-на початку липня.

Нагадаємо, пільги на здобуття освіти отримують учасники бойових дій та їхні діти.

Читайте також:

Учасники ЗНО 2022 повинні зареєструватися та обов'язково підтвердити свою участь: як це зробити
ЗНО 2022 року — як буде проводитись в умовах воєнного стану (оновлено)
Вступ 2022 — що чекає на абітурієнтів під час війни
Дополнительно:
Російська література в українських школах: чи відмінять її остаточно (відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.