Вс. Июн 26th, 2022
Статус кандидата на вступ до ЄС: Нідерланди пішли назустріч Україні - Єрмак

Нідерланди пішли назустріч Україні у питанні надання статусу кандидата на вступ до ЄС.

Про це повідомив голова Офісу президент Андрій Єрмак у Telegram.

«Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав важливі слова за підсумками висновку Єврокомісії щодо рекомендації про надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Дозволю собі зацитувати:

«Я вважаю, що Комісія вчинила дуже розумно, знайшовши компроміс між наданням кандидатства та констатацією того, що принаймні в 7 сферах є ще багато роботи. І важливо досягти прогресу з цих питань, перш ніж можуть розпочатися перемовини. Нідерланди відстоювали іншу позицію щодо того, що прогрес повинен передувати кандидатству, але перевагу було надано кандидатству без додаткових умов. Я вважаю, що Єврокомісія знайшла хороший компроміс. Попереду багато домашньої роботи в таких сферах як економіка, верховенство права, боротьба з корупцією. В понеділок у мене був дзвінок із президентом України Зеленським, він розуміє, що існують ці виклики, вони над ними працюють. Це перший крок з багатьох, але Нідерланди прийняли рішення дотриматися рекомендації Комісії», — сказав Рютте за підсумками засідання уряду.

Це важливо, що Нідерланди пішли назустріч Україні. Ми цього не забудемо», — наголосив Єрмак.

Очільник Офісу президента зазначив, що Україна чекає на позитивне рішення Ради Європи щодо статусу кандидата у члени ЄС.

«Ми добре розуміємо весь фронт робіт. Також варто пам'ятати, що Україна буде здійснювати всі необхідні реформи в умовах, в яких це не робила жодна з країн Європи — під час широкомасштабної війни з росією. Та це нас ще більше стимулюватиме. Ми хочемо завершити війну, знаємо, як саме втілювати реформи, яких від нас очікують. І зробимо все для того, щоб Україна була в ЄС. Це чудовий квест, який ми пройдемо разом», — резюмував він.

Нагадаємо, Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС.

Однак, статус кандидата в ЄС в Україні можуть забрати наприкінці року в разі невиконання семи пунктів вимог.

Читайте також:

«Путін не відмовляється від своїх планів»: у розвідці попередили, що війна в Україні затягнеться
Коли і як закінчиться війна з Росією: відомий окультист назвав фази і чіткі дати
Путін помре 2023-го: відомий окультист назвав точну дату смерті
Дополнительно:
Статус кандидата на вступ до ЄС: Нідерланди пішли назустріч Україні - Єрмак

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.