Сб. Июн 25th, 2022
Військовий експерт розповів, коли армія диктатора Лукашенка може бути готовою до наступу

Після цієї дати буде відомо, що самопроголошений диктатор Олександр Лукашенко буде робити з цими мобілізованими.

Так військовий експерт Олег Жданов в ефірі національного телемарафону відповів запитання про те, чи може відбутися наступ Білорусі на західні області України до завершення навчань чи після них.

За його словами, після 8 липня буде відомо, чи вони поїдуть додому, чи залишаться для підготовки і проведення бойового лагодження у складі підрозділів. Тоді можна буде розмірковувати: наскільки готова армія і коли вона буде готова. 

«Восьмого липня закінчаться відмоблізування і розгортання збройних сил. Але це ж люди, як прийшли з «гражданки», яких треба поставити у стрій, вручити їм техніку, озброєння і потім ще підготувати цей резерв відмобілізованих. Це буде тривати місяць або два — не менше. Тому ми можемо говорити про підготування білоруської армії до готовності до застосування десь кінець вересня-початок жовтня. Не раніше. Сьогодні терміни — це місяці два — не менше», — наголосив Жданов. 

Білоруські війська зосереджені у Брестській області — на південному заході країни. Такмим напад може бути на Волинь та Рівненську область, каже експерт і додає: «Навряд чи вони будуть намагатися повторити похід на Київ».

«Два завдання може бути поставлено Кремлем перед Мінськом. Перше — відкрити другий фронт для того, щоб розтягнути сили української армії і послабити зусилля на сході. Вони можуть спробувати це зробити. Але на сьогоднішній день ситуація 24 лютого не повториться. ЗСУ дадуть бій відразу на кордоні. Перши бій і перші втрати можуь суттєво змінити ситуацію як в самій армії, так і в білоруському суспільстві. Друге — спроба відрізати шляхи постачання західного озброєння від країн-партнерів. Це малоймовірно, бо армія Білорусі навряд чи здатна здійснити таку глибинну операцію, навіть розгорнувшись до чисельності 80 тисяч, як це планує самопроголошений очільник Білорусі Лукашенко», — зауважує військовий експерт. 

Жданов каже, що ймовірність наступу білорусів є, але він оцінює її, «як 50 на 50».

Як повідомлялося, на північному кордоні з Білоруссю наші воїни посилено укріплюються і готуються до оборони: якщо зненацька Лукашенко таки зважиться на вторгнення. 

Читайте також:

Військовий експерт Жданов розповів, чи можливий наступ на Харків
Характер війни найближчим часом зміниться: Жданов розповів, як ЗСУ «ганяють» російські війська
Втрачено контроль над Метьолкіним поблизу Сєвєродонецька, а в промзоні міста — пекло — Гайдай
Дополнительно:
Військовий експерт розповів, коли армія диктатора Лукашенка може бути готовою до наступу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.