Вс. Июн 26th, 2022
Вибори у Франції: блок Макрона не зміг досягти абсолютної більшості у парламенті

Коаліція президента Франції Емманюеля Макрона «Разом!» у другому турі парламентських виборів лідирує за кількістю набраних голосів, однак отримати абсолютну більшість місць у Національних зборах їй не вдалося.

Про це інформує МВС Франції за результатами підрахунку 100% голосів виборців, пише «Суспільне».

Пропрезидентський блок “Разом” матиме в новому парламенті 245 місць. Об'єднання лівих партій «Новий народний екологічний та соціальний союз» (Nupes) на чолі з Жан-Люком Меланшоном отримало 131 місце. Партія “Національне об’єднання” Марін Ле Пен матиме 89, блок правих партій “Республіканці” — 61 місце.

Також у парламенті буде 22 депутати від різних лівих сил, 10 — від різних правих сил і 10 депутатів-регіоналів.

Таким чином пропрезидентська коаліція «Разом» не змогла набрати потрібну кількість голосів виборців, щоб зберегти абсолютну пропрезидентську більшість у нижній палаті парламенту — Національній асамблеї. Для цього блоку під керівництвом Макрона потрібно було отримати щонайменше 289 місць з 577.

На минулих виборах 2017 року центристська партія Макрона «Вперед, Республіка!» (La République en marche/LREM) здобула абсолютну більшість місць — 308, а спільно з партією «Демократичний рух» (Mouvement démocrate) центристський блок налічував 350 депутатів. Проте до кінця терміну у фракції LREM залишилося 267 депутатів.

Нагадаємо, 7 травня Еммануель Макрон, якого переобрали президентом Франції, розпочав свою другу каденцію на посаді глави держави.

Читайте також:

«Я сказав Путіну, що він скоїв помилку»: Макрон закликав не принижувати Росію
«Ми хочемо перемоги України»: у Макрона виправдались за заклик «не принижувати Росію»
Макрон може приїхати до України: його оточення наразі вивчає таку можливість
Дополнительно:
Вибори у Франції: блок Макрона не зміг досягти абсолютної більшості у парламенті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.