Сб. Июн 25th, 2022
Випускники в Україні фотографуються на тлі руїн шкіл і скасовують святкування, щоб кошти віддати на армію

У вечірній сукні на попелищі розбобленої школи —  з цього фото почався цьогорічний тренд випускників війни, йдеться в ТСН.

Харківська школа, в якій навчалася Валерія, вигоріла вщент після обстрілів російськими ракетами 27 лютого. І так випускники вирішили з нею попрощатися. «Це сумна подія була для нас, ми прийшли на руїни школи. Сукня показувала контраст між школою нашою та моїм образом», — каже випускниця.

На це прощання у вечірніх сукнях Валерія прийшла разом з однокласницею Катею — вони встигли їх купити ще до війни. «Я хотіла показати цим, що мрії так просто не зламати. Я мріяла з перших класів, як ми одягнемо красиві сукні, як будемо танцювати. Треба робити, не відкладати на потім», — каже дівчинка.

«Ми — незламний народ, ось на руїнах в красивих сукнях. Нас захищають», — додає Валерія.

Валерія і Катя потім переодягнулися у чорні сукні. У них разом з іншими однокласниками вони танцювали прощальний вальс.

Цьогоріч у кожній п’ятій школі України випускні проходять так — із зруйнованими та пошкодженими класами. 113 шкіл  України знищені російськими ракетами. У Києві ракети поцілили і пошкодили 45 шкіл.

До випускного вальсу у столиці готувалися 17 тисяч одинадцятикласників. Серед них Софія і Сашко. Проте замість танцю у вечірній сукні діти вирішили просто зібратися у вишиванках у парку неподалік школи.

Від випускного учні 11-А класу відмовились самі, хоча готувались до нього рік. Батьки уже вибрали ресторан і зібрали кошти. «Випускний був мрією дитинства і от не було ні в 9, ні в 11», — кажуть випускники.

«Гроші збирали від початку року по 150 грн на місяць. Потрошку розкидали, щоб було не накладно», — кажуть в класі.

Класна керівниця каже, це уже другий її випуск, коли війна. «Попередній випуск теж була війна, і там діти були, ми їздили в госпіталь до хлопців», — розповідає вона.

Цього разу вибухи і обстріли її учні чули біля власних осель. Тому замість випускного вирішили допомогти армії — і передали на користь ЗСУ 20 тис гривень.

Батьки кажуть, діти за цю весну змінились. Мріють не про сукні чи вступні бали, а  про мир і перемогу, і почали масово слухати лише українську музику. «На початку війни дуже хотілось чути рідну, свою мову, я склала свій плейлист з гуртів», — розповідає випускниця.

На чохлі телефона у школярки Дарії тризуб. Дівчина каже, війна допомогла їй перейти повністю на українську мову у розмові. «Була російськомовна сім’я, і батьки намагаються. В мене вийшло», — каже школярка.

Всього в Україні 225 тисяч одинадцятикласників. Мінімум 30 тисяч з них виїхали за кордон. Кожен третій переїхав до інших регіонів України. Додому діти повертаються, але не всі. Отже святкувати випускний в таких умовах відмовляються навіть у відносно безпечних містах України. «Випускний ми можемо провести і після війни», — кажуть учні 11 класу у Луцьку, тож замість випускного вирішили купити для ЗСУ генератор.

У двійнят в цьому класі Віталія та Володі  — батько на фронті. Однокласники не з новин знають, як це переживати і чекати звістки від рідної людини. Тому замість випускного — у дітей фото із бійцям, які дякують за таку підтримку від учнів. «Це ми вирішили сфотографуватися з військовим, всім класом, на пам’ять, щоб пам’ятати, що ми зробили», — показують школярі.

Читайте також:

США вдванадцяте надають Україні військову допомогу: коли нова зброя почне бити ворога

Мешканці 18-поверхівки Ірпеня самотужки взялися лагодити будинок, але на все потрібно до 2 мільйонів гривень

У Дніпрі оголосили вирок пропагандисту «руского міру»
Дополнительно:
Випускники в Україні фотографуються на тлі руїн шкіл і скасовують святкування, щоб кошти віддати на армію

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.