Сб. Июн 25th, 2022
ВР має ратифікувати задля членства в ЄС Стамбульську конвенцію, яка понад 10 років викликає в Україні супротив

Щоправда з приміткою, що навіть ратифікація не змусить змінювати конституцію, сімейний кодекс чи інші вже чинні в Україні закони. Хоча саме цього Стамбульська конвеція, яка захищає права жінок та меншин, від України — фактично вимагає, йдеться в ТСН.

Стамбульську конвенцію Україна підписала  ще у 2011 році, але досі не ратифікувала через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну «гендер».

Після поїздки до Києва канцлер Німеччини — країни, яку донедавна називали однією з супротивників надання Україні кандидатства, доки вона не виконає низки умов — переконує: перешкод для цього більше не бачить.  «Так, для цього потрібне одностайне рішення 27 держав-членів, нам потрібно знайти спільний підхід, але я сповнений оптимізму, вважаю ми це зможемо», — каже Шольц.

Водночас віцепрезидентка Європарламенту, яка належить до партії Шольца, Катаріна Барлі застерігає: поспішного вступу України до ЄС не має бути, бо процедури виключення з ЄС немає. Вона наводить приклад Угорщини, яка  «систематично підриває верховенство закону».

Євросоюз визначив для нас 7 блоків реформ, виконання яких запорука того, що статус кандидата збережеться. Це реформа Конституційного суду, продовження судової реформи, боротьба з корупцією та відмиванням коштів, імплементація антиолігархічного закону, зміна законодавства про нацменшини та узгодження аудіовізуального законодавства з європейським. Хоча дорога перед Україною — довга і терниста, президент Зеленський переконує: ми заслужили на цей сигнал.

Один з найбільших друзів України і водночас – прем’єр держави, яка за власним вибором вийшла з ЄС, Борис Джонсон щойно повернувшись додому після другого за місяці війни візиту в Київ, наполягає, що втома від України не повинна затьмарити перспектив. «Коли у світу почнеться втома від українського питання, дуже важливо продовжувати демонструвати, що ми з українцями надовго, що ми даємо їм необхідну стратегічну підтримку», — зазначив Джонсон.

Неочікувано — саме від нього ми дістали підтримку щодо проведення Євробачення наступного року. Європейська мовна спілка зібралася віддати конкурс саме Британії, яка посіла друге місце, бо в Україні небезпечно. Міністр культури України заявив, що оскаржить це рішення, і от тепер Джонсон сказав: певен, що конкурс має пройти саме в Україні і Київ — цілком безпечне місце. Таке враження, що саме для того, аби це підтвердити, він сюди раптово і приїхав.

Читайте також:

Сміливець, який зупиняв голими руками танки в Бахмачі, розказав, як наважився на вчинок

«Засоби можна знайти»: експерт про перші успіхи українців у питанні знищення Кримського мосту

Партизани на окупованих територіях зупиняють мобілізацію і змушують росіян користуватись гривнею
Дополнительно:
ВР має ратифікувати задля членства в ЄС Стамбульську конвенцію, яка понад 10 років викликає в Україні супротив

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.