Сб. Июн 25th, 2022
Вступ до ЄС для України: віцепрем’єрка назвала країни, які становили потенційну загрозу процесу

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. 

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua повідомила про дві країни, які на даному етапі не є активними скептиками щодо рішення Єврокомісії.

«Із чотирьох країн, які становили потенційну загрозу процесу, у нас залишилося дві, які на даному етапі не є активними скептиками. Але протягом цього тижня до саміту ми також сподіваємося почути їхні публічні заяви» — заявила Стефанішина.

Вона додала, оскільки країн в ЄС багато, а всі рішення ухвалюються консенсусом, є така традиція в ЄС щодо країн, на які орієнтуються. І от власне саме контексті в цьому Данія, Швеція та Португалія стали тими країнами, які підхопили наратив Нідерландів щодо певних умов (запобіжників – ред.).

«І для мене було певним здивування таке проактивне протистояння позитивному рішенню з боку Данії. Багато років я працювала з цією країною, яка була основним донором успішних антикорупційних проєктів. Крім того прем’єрка Данії була в Києві, і її риторика була абсолютно протилежною тому, що ми бачили останнім часом. Тобто, були країни, які орієнтувалися на позицію Нідерландів. Сьогодні заява Нідерландів є чіткою і недвозначною. Понад те, більшість застережень, які ці країни висловлювали, вже враховані у висновку Єврокомісії. Тому будь-які інші наративи, які можуть з’явитися, говоритимуть лише про політичне небажання ухвалювати це рішення», — сказала Стефанишина.

Ці застереження стосуються виключно антикорупції та верховенства права, прав людини та прозорості.

«Як я вже неодноразово говорила, після отримання статусу кандидата, ми будемо концентруватися на відновленні та залученні фінансування. Тому в цих рекомендаціях є блок, що стосується прозорості планування та використання європейських ресурсів. Ми цю роботу розпочнемо. Але це додатковий блок, якого не було до цього», — додала Ольга Стефанішина.

17 червня Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата до ЄС. 23-24 червня на саміті ЄС це мають ухвалити лідери країн союзу.

Читайте також:

«Відчуває ще поки що силу»: Зеленський заявив про відсутність бажання в Росії сісти за стіл переговорів
Вступ України до ЄС: разом з Дудою в агітаційне турне мала їхати президентка Словаччини
Окупація територій не має стати на заваді вступу України до ЄС — представник Євросоюзу
Дополнительно:
Вступ до ЄС для України: віцепрем’єрка назвала країни, які становили потенційну загрозу процесу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.