Чт. Авг 18th, 2022
Церковний календар на 14 липня - кому моляться віряни

Яке свято 14 липня в церковному календарі

У четвер, 14 липня 2022 року, вшановують пам’ять безсрібників та чудотворців Косми і Даміана. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 14 липня — день пам’яті безсрібників та чудотворців Косми і Даміана

Святі брати народилися у Римі, все своє життя присвятили Богу. Були вони лікарями, але за свою працю грошей не брали, бажали лише, щоб людина щиро увірувала в Господа. За це Бог наділив Косму та Даміана даром зцілення. Ходили вони від міста до міста, не оминали маленьких сіл, та несли добро та справедливість.

Заздрісні лікарі, у яких брати відбирали роботу, поскаржилися імператору Карину, звинувативши братів у тому, що були вони християнами і навіть чарівниками. Велів імператор привести Косму та Даміана. Коли встали вони перед ним на суді, то відповіли, що до чар не мають жодного стосунку, а зцілюють людей лише вірою в Христа та щирою молитвою. Не злякалися святі погроз, які лунали з вуст імператора.

Раптом Карин сильно занедужав, він пізнав у тому Божу кару і закричав: «Великий Боже християнський!» та велів покликати до себе братів. Вони відразу почали молитися і зцілили імператора. Тоді Карин з почестю відпустив їх на свободу.

Однак людська заздрість нікуди не поділася. Лікар, у якого навчалися колись брати, позаздрив їхній славі. Він вдав щиру приязнь і запросив Косму та Даміана піти з ним у гори, щоб там зібрати цілюще зілля. Вони послухалися свого вчителя, але посеред лісу зависник убив їх та сховав тіла в гущавині. Сталося це близько 286 року.

Церковний календар на 14 липня: відео

Народні прикмети на 14 липня

Дме західний вітер — чекайте на дощі.
Жовте листя з'являється на деревах — осінь буде ранньою.
Яскраво мерехтять зірки, а вранці видніються хмари — буде гроза.

Що не можна робити 14 липня

Не варто з'ясовувати стосунки, сваритися.
Не можна робити серйозні фінансові вкладення.
Дополнительно:
Церковний календар на 14 липня - кому моляться віряни

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.