Пт. Авг 19th, 2022
“Газпром” погрожує залишити Європу без газу через “форс-мажорні обставини”

Російський «Газпром» повідомив клієнтам у Європі, що не може гарантувати постачання газу через «надзвичайні обставини, що не залежать від нього».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на лист компанії.

У листі «Газпрому» йдеться про трубопровід «Північний потік-1», який 11 липня було закрито для проведення планових профілактичних робіт. Вони повинні тривати до 21 липня, але німецька влада побоюється, що роботи в результаті перетворяться на «безперервне техобслуговування» з політичних мотивів.

Серед отримувачів листа – найбільший імпортер російського газу Німеччини Uniper. Компанія повідомила, що офіційно відхилила заяву «Газпрому», вважаючи її необґрунтованою. Попередження про форс-мажор також отримав найбільший німецький виробник електроенергії RWE.

Водночас австрійська нафтогазова група OMW заявила, що очікує відновлення поставок «Північним потоком-1», як і планувалося раніше.

Як відомо, зупинці газопроводу передувало різке зниження обсягів прокачування ним газу з боку Росії — до 40 відсотків від проектної потужності. Існують побоювання, що Росія може шантажувати країни ЄС постачанням газу, вимагаючи зняти санкції. У Москві це категорично заперечують.

Нагадаємо, раніше у Німеччині заявили про неможливість пройти опалювальний сезон без російського газу, якщо рахувати поточний рівень запасів у підземних сховищах.

Читайте також:

Чи замерзне Європа, якщо Путін перекриє газовий вентиль, і де братиме газ Україна: інтерв’ю з Сергієм Макогоном
Стало відомо, коли Німеччина повністю відмовиться від вугілля та нафти з РФ
У МЗС Німеччини запевнили, що не пом'якшуватимуть антиросійські санкції
Дополнительно:
“Газпром” погрожує залишити Європу без газу через “форс-мажорні обставини”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.