Ср. Авг 17th, 2022
HIMARS наближають переламний момент на фронті: знищення складів і психологічний тиск на окупантів

Все через американські HIMARS, які лише недавно прибули до України. Їхню ударну роботу вже позитивно оцінили у США  і пообіцяли поставити ще, йдеться в ТСН.

Донеччина, Луганщина, Миколаївщина, Херсонщина — палає там, де тил ворога, триває демілітаризація російського війська від українських збройних сил. За понад два тижні наші армійці знищили десятки складів боєприпасів та командних пунктів окупантів.

Відео з детонацією снарядів у різних частинах окупованих територій з’являються у соцмережах щовечора. Свої склади ворог частіше за все ховав просто посеред житлових кварталів і подалі від лінії фронту, щонайменше на 40-50 кілометрів. А це робило їх майже недосяжним для наших артилеристів, а відтак, усі ті снаряди майже невпинно сипали на голови наших армійців окупанти. Допоки до України не приїхали славнозвісні HIMARS.

Високоточна американська зброя призначена для тактики «стріляй-і-тікай». Її дуже бояться у Кремлі, бо б’є точно в ціль. Ще й далеко: від від 2 км до аж 300 км, залежно від типу снаряду. Нині в Україні майже десяток таких установок. Та штати пообіцяли дати ще, бо задоволені результатом їхнього використання.

«У новинах багато обговорюється надання HIMARS (High-Mobility Artillery Rocket Systems). Це високоточні артилерійські системи, які Україна успішно використовує для захисту від агресора. Як заявив міністр оборони України, HIMARS – це «переламний момент на полі бою». Ми, звичайно, на це сподіваємося», — зазначають американці.

Ефективність роботи HIMARS видно навіть НАСА, на їхній мапі червоними точками показані найгарячіші напрямки атак росіян до того, як в Україну прибули установки. А далі вже після їхнього ударного ефекту одразу видно – кількість обстрілів наших позицій суттєво знизилася, бо стріляти їм тепер просто нічим.

Експерти впевнені, абсолютно логічно, що за значної переваги артилерії ворога над українською треба нищити їхній тил, але про переламний момент на полі бою таки говорити зарано. «Ми знищили їхню логістику на 25%. Вони відтягнули свої командні пункти на 100 км. Нам треба ракети більшої дальності. І більше установок», — каже військовий експерт Ігор Романенко.

Чергове поставляння HIMARS має бути незабаром. А поки їхнє успішне використання Збройними силами дає ще один ефект — психологічний для окупантів. Адже тепер ані на передовій, ані в тилу вони не почуваються в безпеці.

Читайте також:

Незвичний табір влаштували на Миколаївщині для переселенців, щоб відволікти від війни

Від понеділка стартує мультипредметне тестування: абітурієнтам нагадують вимоги і правила в Україні і за кордоном

У Гаазі саме обговорювали злочини Росії, коли стався ракетний удар по Вінниці: реакція світової дипломатії
Дополнительно:
HIMARS наближають переламний момент на фронті: знищення складів і психологічний тиск на окупантів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.