Чт. Авг 11th, 2022
"Перспектива пів року": Жданов описав труднощі з передаванням Україні винищувачів F-16

Водночас перспектива отримання Україною винищувачів є, але це питання нйближчого пів року.

Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у ефірі свого YouTube-каналу 16 липня.

«Труднощів дві. Перша: хто дасть нам винищувачі F-16? Поки що таких охочих я не бачу. Ми просимо постійно. Закінчується вже п'ятий місяць війни. Ми просимо ці літаки. Але поки що черги із охочих нам надати літаки F-15, F-16 чи якісь аналогічні, на жаль, немає. Деякі країни навіть забули, що вони нам колись пропонували, але тоді ми відмовилися. Я маю на увазі F-18, які Канада нам пропонувала кілька разів ще від 2014 року», – зауважив експерт.

За його словами, друга проблема полягає в тому, що F-16 потребують хорошої рівної злітно-посадкової смуги визначених розмірів з визначеним технічним забезпеченням.

«Другий момент ­­– як з'ясовується, за технічним станом F-16 вимагає більш м'якшої, більш гладкої злітно-посадкової смуги. У плані посадки машина дуже ніжна. Якщо наші літаки, старі радянські, були зроблені з доволі великим запасом міцності. І якщо пам'ятаєте, на навчаннях ще перед війною наші літаки відпрацьовували варіанти посадки на шосейну дорогу з твердим покриттям гарної якості. І такі питання відпрацьовувалися – зліт та посадка на шосейну дорогу. Деякі дороги навіть будували саме з цього розрахунку. А F-16 потребують хорошої рівної полоси визначених розмірів з визначеним технічним забезпеченням», – пояснив Жданов.

Він також зауважив, що аби такий винищувач літав, потрібен пілот і команда з приблизно 20 людей, купою машин і приладдя, щоб обслуговувати машину, заправляти, ремонтувати, заряджати. 

«Це цілий логістичний ланцюжок технічних працівників, які супроводжують одного льотчика та один літак. Це третій момент, який, напевно, найбільш складний в організації бойової роботи літаків F-16, навіть якщо вони нам будуть передані», – сказав військовий експерт.

«Я думаю, нам їх передадуть. Розмови про передавання тривають, підготовки наших льотчиків – розмова триває. Я так розумію, технічний склад буде вчитися разом з ними. Єдине – це перспектива не сьогоднішнього дня, а, скажімо, найближчого пів року», ­– припустив Жданов.

Нагадаємо, 15 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що США нададуть Україні військову авіацію.

Читайте також:

«Хороша компанія для HIMARS на полі бою»: до України прибули далекобійні системи залпового вогню M270
Бої «з м'ясорубкою»: військовий експерт припустив, як закінчиться війна з Росією
Інспекція військ Шойгу: у розвідці повідомили, що це підготовка до наступного етапу наступу

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
"Перспектива пів року": Жданов описав труднощі з передаванням Україні винищувачів F-16

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.