Чт. Авг 18th, 2022
Рада Євросоюзу дала старт переговорам щодо вступу двох нових країн

У понеділок, 18 липня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про старт переговорів з Албанією і Північною Македонією про вступ до ЄС.

Про це повідомив у Twitter Петер Фіала, прем'єр-міністр Чехії — країни, яка зараз головує в Раді ЄС.

«Рада ЄС на чолі з Чехією щойно погодилася розпочати переговори про вступ з Албанією та Північною Македонією! Ми зробили ще один важливий крок до наближення Західних Балкан до ЄС. Це великий успіх нашого головування», — йдеться в повідомленні.

У вівторок, 19 липня, запланована зустріч Петера Фіали з прем'єр-міністром Албанії Еді Рамою і главою уряду Північної Македонії Дімітаром Ковачевським. Сторони обговорять наступні кроки на шляху цих країн до ЄС.

Статус кандидата на вступ до ЄС Північна Македонія отримала ще 17 років тому — у 2005 році. У липні 2020 року Єврокомісія погодила переговори для вступу, але вони були заблоковані Болгарією через використання у Північній Македонії терміну «болгарська фашистська окупація» щодо одного з періодів Другої світової війни. Після переговорів це вето було знято. 

Парламент Північної Македонії уже підтримав пропозицію ЄС і готовий почати процес інтеграції в Євросоюз.

Нагадаємо, Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС. Відповідне рішення 23 червня ухвалила Європейська Рада на саміті лідерів Євросоюзу в Брюсселі.

Читайте також:

Шмигаль розповів, на скільки відсотків Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС
ЄС погодив п'ятий пакет військової допомоги Україні на 500 млн євро
Україна та ЄС підписали «транспортний безвіз»: що це означає для українців
Дополнительно:
Рада Євросоюзу дала старт переговорам щодо вступу двох нових країн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.