Пн. Авг 8th, 2022
У прифронтовому Запоріжжі готуються до відкриття шкіл, але з особливостями

Але діти зможуть сісти за парти за єдиної умови — якщо у школах будуть повноцінні бомбосховища. Яка ситуація з укриттями і що думають про новий навчальний на Запоріжжі, дослідила ТСН.

Біля запорізьких шкіл наразі порожньо, але більшість вчителів вже вийшли на роботу. Готуються до нового навчального року, але яким він буде – надто у наближених до фронту регіонах – прогнозувати навіть не наважуються, та школу ремонтують і готуються до навчання.

Та директорка каже, що святкової лінійки цьогоріч не буде точно, бо надто небезпечно. Її школа – чи не єдина в Запоріжжі, де є надійне укриття. Тут і вода, і світло, і навіть швидкісний WI-Fi. Облаштовано вже кілька класів, переважно для молодших діток.

За останні «ковідні» роки діти звикли до дистанційки, і відповідно відвикли від школи. Батьки поки в роздумах, адже хочуть, аби діти вчилися, але в безпеці. «Я хочу подивитися, що у нас в школі буде, як обладнані сховища, або у коридорі діти будуть сидіти, як буде ситуація у нас. І все ж таки хочеться, щоб і безпека була, і навчання було», — каже одна із мам.

Якщо у Запоріжжі ще вагаються, в навколишніх селах виступають лише за дистанційку. Вже за 20 кілометрів від обласного центру постійні обстріли. Росіяни накривають артилерією не лише будинки, а й освітні заклади. Захистити дітей тут не можуть.

«Ну, в нас у школах лише прості укриття, підвальні приміщення. Бомбосховищ у нас немає, ПРУ немає — ми не готувалися до війни. Мені здається, що цей навчальний рік ми почнемо із дистанційної форми навчання», — каже голова Комишуваської громади Юрій Карапетян.

Вирішення цього питання уряд віддав на розсуд місцевих посадовців. Умова єдина — діти можуть піти лише в ті школи, де є надійні бомбосховища. «Ми дуже сподіваємося, що в деяких закладах, де є засоби безпеки, нам вдасться застосувати змішаний формат. Про очний – не йдеться», — зазначає директорка департаменту освіти Запорізької ОВА Людмила Бухаріна.

Освітяни сподіваються, що до осені ЗСУ зможуть відсунути ворога на безпечну відстань. Окрім зони активних бойових дій, 1 вересня дітей таки спробують посадити за парти. А от чи надовго — покаже вже перший тиждень навчання.

Читайте також:

Перший засуджений російський військовий за умисне вбивство мирного мешканця подав апеляцію на вирок

Якщо зруйнують інфраструктуру: уряд виділив гроші на пересувні котельні та генератори

Окупанти на Слов'янському напрямку обстріляли щонайменше 12 населених пунктів
Дополнительно:
У прифронтовому Запоріжжі готуються до відкриття шкіл, але з особливостями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.