Пт. Авг 19th, 2022
Від серпня аптеки будуть відпускати антибіотики за рецептом: Ляшко повідомив про винятки

Від серпня 2022 року пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти. Винятки – окуповані території та райони проведення бойових дій.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає пресслужба МОЗ.

«Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпускання антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом. Таке рішення впроваджується для вирішення проблеми неконтрольованого відпускання та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів», — йдеться в повідомленні.

Водночас Міністерство охорони здоров'я повідомляє, що нововведення буде впроваджуватися поступово в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють із електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоров'я, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар, як і раніше, має виписати паперовий рецепт.

«Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо пред'явити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та об'єми використання антибіотиків в Україні», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.  

Виключення буде діяти тільки для тих аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Окрім цього, у зоні ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях антибактеріальні препарати, як і нині, відпускатимуть без рецепта. Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати в суб'єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії, який містить ембарго на експорт золота, а також посилення контролю ЄС щодо експорту товарів подвійного використання та передових технологій.

Читайте також:

Як дитині впоратися з посттравматичним станом: поради психологині Світлани Ройз
Як під час війни пережити біль втрати: поради психолога Олега Чабана
Дополнительно:
Від серпня аптеки будуть відпускати антибіотики за рецептом: Ляшко повідомив про винятки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.