Пт. Авг 19th, 2022
В Туреччині завершились перемовини щодо експорту українського зерна: Україна озвучила вимоги

За її результатами жодна зі сторін не зробила офіційної заяви. Через російську агресію та блокаду в Чорному морі в наших портах заблоковані понад 20 млн тонн зерна, призначеного на експорт, йдеться в ТСН.

В Україні намолотили перший мільйон тонн нового врожаю, яке скоро його не буде куди складати. Забиті склади навіть на Київщині, а вже за пару тижнів сюди мають везти нове зерно. Ближче до передової — люди й гадки не мають, що вдасться зібрати. «В будь-який момент це все може закінчиться прильотом, ми бачимо запалені поля», — каже фермер Юрій.

Забрати зерно з наших складів, розблокувати експорт не перший тиждень намагаються шляхом чотиристоронніх переговорів під егідою ООН, Туреччина взялася бути посередником. З сьогоднішньої зустрічі є кілька фотографій і поки що жодного коментаря учасників. Україна не експортуватиме зерна без гарантій безпеки, повторив сьогодні міністр закордонних справ Кулеба.

«Безпека означає три речі. По-перше, власники кораблів, що вивозять з українських портів зерно, мусять бути певні, що жодна російська ракета не відправить корабель на дно. Друге — власник зерна має розуміти на сто відсотків, що з його зерном нічого не станеться, ніхто його не викраде. І третє, ми маємо бути певні, що Росія не зможе атакувати наші порти завдяки цим коридорам», — зазначив він.

Напередодні перші вісім іноземних кораблів зайшли до дунайських портів України. Це стало можливим завдяки звільненню від окупантів острова Зміїний.

Читайте також:

«Я пішов ідейно, щоб допомогти у праведній боротьбі»: інтерв’ю ТСН з пілотами РФ, які розстрілювали цивільних

У Запоріжжі під завалами підприємства, куди влучили дві ракети, шукають людей

Львівські інженери створюють на передову перископи за допомогою 3D-принтерів
Дополнительно:
В Туреччині завершились перемовини щодо експорту українського зерна: Україна озвучила вимоги

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.