Пт. Авг 19th, 2022
Експорт зерна з України: в ООН назвали дату першого рейсу

Очікувану дату першого «зернового» рейсу назвали в ООН.

Про це пише The Guardian.

Чиновники ООН заявили, що сподіваються, що попередні відвантаження зерна можуть розпочатися вже в суботу, і сподіваються досягти довоєнного рівня експорту з трьох українських портів — 5 млн метричних тонн на місяць протягом кількох тижнів.

Українські лоцманські судна направлятимуть комерційні судна, які перевозять зерно. Потім судна перетнуть Чорне море в напрямку турецької протоки Босфор під пильним наглядом спільного координаційного центру в Стамбулі, до складу якого входять представники ООН, України, Росії та Туреччини.

Нагадаємо, у п'ятницю, 22 липня, Україна, Туреччина, ООН і РФ у палаці Долмабахче (Туреччина) підписали документ про експорт зерна з України морським шляхом.

«Зелені коридори» для експорту зерна з України будуть створені в трьох портах: «Одеса», «Південний» і «Чорноморськ». Усі вони розташовані на Одещині.

Розмінування територій Одеської області не проводитимуть, кораблі пройдуть безпечними фарватерами.

Термін дії угоди становить 120 днів із можливістю продовження. Вивіз зерна з України відбуватиметься маршрутами, які вже узгодили.

22 липня міністр інфраструктури нашої країни Олександр Кубраков підписав договір про експорт зернових лише з Туреччиною та ООН. Із Росією наші представники не укладали жодних спільних угод.

Читайте також:

Шантаж голодом: Путін домігся пом’якшення санкцій, та чи будуть розблоковані українські порти
Ціна на зерно в Україні нижча собівартості удвічі, що може призвести до дефіциту — нардеп
Путін назвав чергову умову для експорту українського зерна
Дополнительно:
Експорт зерна з України: в ООН назвали дату першого рейсу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.