Вс. Авг 14th, 2022
Найкраща ягода для вашої печінки - дієтологи рекомендують

Основною функцією печінки є виведення токсинів з організму, але вона також переробляє поживні речовини з їжі, фільтрує кров і метаболізує ліки, які ви приймаєте, зберігає глікоген, виробляє хімічні речовини, які допомагають згортанню крові, допомагає регулювати рівень цукру в крові.

Бачите, печінка заслуговує на увагу та регулярне піклування.

Можливо, ви чули про НАЖХП, неалкогольну жирову хворобу печінки. За даними клініки Мейо, це одна з головних причин смерті в усьому світі.

Жирова хвороба печінки не пов’язана із вживанням алкоголю, але характеризується запаленням печінки та може призвести до такого ж ушкодження, спричиненого рясним вживанням алкоголю — рубцювання печінки, відомого як цироз.

Відкладення жиру утворюються в печінці зазвичай через надмірну вагу або ожиріння, високий рівень цукру в крові та високий рівень тригліцеридів, жиру в крові. Якщо не хочете наражати себе на небезпеку, дотримуйтеся нормальної ваги, споживайте менше цукру, займайтеся спортом і підтримуйте рівень холестерину в нормі.

Обирайте продукти, які борються із запаленням печінки. Можливо, найкращим з них є чорниця.

«Лісова чорниця містить найвищу концентрацію антоціанів: природного пігменту, який надає ягодам чудового блакитного відтінку», — каже американська дієтологиня Лорен Манакер.

За її словами, дослідження доводять, що антоціани можуть протидіяти окисному стресу в печінці і зменшити запалення.

Антоціани містяться в шкірці червоних, фіолетових і синіх плодів.

Їхній вміст пропорційний щільності кольору. Отже, чорниця, ожина, малина, журавлина, смородина та полуниця — усі вони є хорошими джерелами антиоксиданту — чим глибший і насиченіший колір, тим краще.

Раніше американські вчені провели дослідження щодо впливу кофеїну на здоров'я людини і дійшли цікавих висновків. На їхню думку, на пристрасть до кави та шоколаду впливає так званий «ген кави», який визначає, наскільки людина любить ці продукти.

Читайте також: 

Науковці назвали вітаміни, які запобігають старінню
Експерти назвали популярні звички, які шкодять вашому організму
7 простих способів знизити холестерин у крові
Дополнительно:
Найкраща ягода для вашої печінки - дієтологи рекомендують

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.