Пн. Авг 8th, 2022
Резніков анонсував, що в Україні запустять три системи контролю наданої союзниками зброї

Зокрема, на засіданні уряду невдовзі презентують створену американськими та українськими ІТ-фахівцями нову програму, яка забезпечує базові логістичні підходи контролю озброєння.  

Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив під час презентації нового модуля інформаційно-аналітичної системи СОТА для моніторингу постачання озброєння від країн-партнерів, повідомляє «Укрінформ».

«Згідно з нашими планами, будуть три системи, пов’язані із моніторингом, контролем і логістичним забезпеченням постачання військової техніки та зброї Україні», – сказав Резніков.

Він нагадав, що 2019 року Україні в обмеженому обсязі була надана натівська система LOGFAS, яка є найкращою у світі логістичною системою. В українських військових навчальних закладах відкрили курси підготовки операторів цієї системи.

Міноборони також попросило в НАТО дати Україні розширений пакет ліцензій, а також технічних працівників для допомоги в оволодінні системою. За словами Резнікова, головна мета – запровадити таку систему в армії до бригадного рівня.

Міністр пояснив, що LOGFAS дозволяє контролювати все – від митних операцій на кордоні до постачання кінцевому споживачу. Крім того, вона повідомляє про потребу в боєприпасах, запчастинах тощо. На запровадження програми треба до двох років.

Резніков також поінформував, що українські та американські ІТ-фахівці створили нову програму, яка забезпечує базові логістичні підходи контролю озброєння. Невдовзі її презентують на засіданні Кабміну.  

Третьою системою контролю міністр назвав згаданий модуль інформаційно-аналітичної системи СОТА.

Голова оборонного відомства запевнив, що на сьогодні міжнародні партнери мають повний доступ для перевірки ефективності застосування їхньої зброї в Україні.

Нагадаємо, раніше Резніков повідомив, що Україна запропонувала виробникам зброї із країн-партнерів протестувати нове озброєння на російських окупантах.

Читайте також:

Сотні безпілотників та артилерія: у Великій Британії анонсували нову військову допомогу для України
США та партнери передадуть 20 HIMARS, 12 — вже в Україні — генерал Міллі
«Рамштайн-4»: Резніков заявив про «позитивний сигнал» зустрічі та заінтригував щодо нових пакетів допомоги

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Резніков анонсував, що в Україні запустять три системи контролю наданої союзниками зброї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.