Чт. Авг 18th, 2022
У Придністров'ї заявили про плани увійти до складу Росії: як відреагували Молдова та РФ

Молдова на це відреагувала вимогою вивести російський контингент із Придністров’я.

Про це пишуть російські засоби масової пропаганди.

«Це відображено в підсумках референдуму 17 вересня 2006 року, де чітко позначено: незалежність («ПМР» – ред.) з подальшим вільним приєднанням до РФ. Незалежність країни – безумовний пріоритет», – заявив Ігнатьєв. 

Він також заявив, що начебто отриманням статусу кандидата на вступ до ЄС Молдова поставила крапку у створенні спільного політичного простору. Тож, за словами «міністра», слід підписати договір про мир і добросусідські відносини.  

Реакція Молдови

У молдовському Бюро реінтеграції зазначили, що міжнародні партнери і конституційна влада є прихильниками мирного врегулювання конфлікту з повагою територіальної цілісності Молдови. Тобто основна мета – реінтеграція окупованого регіону до складу єдиної країни.

Молдова також назвала незаконним перебування російського військового контингенту в Придністров'ї і вимагає вивести його. 

«У нас на це єдина відповідь: всі повинні поважати кордони Республіки Молдова. Вирішення конфлікту має бути мирним… Декларацій ми чули багато, і всі приблизно мають однаковий сенс. Сподіваємося, що в один прекрасний день такі заяви більше не будуть можливими», – сказала президентка Мая Санду.

Реакція Росії

«Чесно кажучи, бачив повідомлення ЗМІ, але не знаю, з чим це пов'язано. Нічого не можу сказати», – сказав прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

А в Державній думі РФ заявили, що бажання невизнаного Придністров'я увійти до складу Росії треба розглядати серйозно.

«Сьогодні Придністров'я – той анклав Молдови, який не хоче бути з Румунією і водночас з радістю прийняв у себе російський миротворчий контингент», – сказав член комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Бєлік.

«Тож пропозиція Придністров'я про приєднання до Росії – це не якесь неоглядне і далеке майбутнє, скоріше, цей напрямок у найближчій перспективі. І тому що там живуть російськомовні люди, близькі нам по духу, ми повинні розглядати цю пропозицію серйозно», – додав депутат.

Нагадаємо, в ДПСУ показали відео, як готові зустрічати ворога у разі ймовірного наступу російських військ з так званого Придністров'я.

Читайте також:

Військовий експерт назвав єдину загрозу для України з боку Придністров'я
Чи може Росія вторгнутись до Молдови: в НАТО оцінили військові сили РФ
В Одеській ОВА оцінили імовірність «другого фронту» з боку невизнаного Придністров'я

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
У Придністров'ї заявили про плани увійти до складу Росії: як відреагували Молдова та РФ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.