Вс. Авг 14th, 2022
В ОРДЛО примусово мобілізували 100 тисяч чоловіків, майже чверть з них загинули

З території ОРДЛО росіяни примусово мобілізували понад 100 тис. чоловіків, з них на кінець квітня загинули 23 тис. осіб.

Про це заявив засновник ГО «Східна правозахисна група», директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, правозахисник Павло Лисянський, презентуючи аналітичний звіт «Примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей».

«За нашими даними, випадків примусової мобілізації щодо людей (мешканців ОРДЛО) було більше 100 тисяч…На кінець квітня з примусово мобілізованих загинули 23 тисячі. Це страшні цифри. І на сьогодні така примусова мобілізація триває знову і знову, когось кожен день вони затримують. Якщо порахуємо, скільки вони в годину затримують людей – це теж страшна цифра», — зазначив Лисянський.

Для збереження окупаційних військ РФ почала здійснювати примусову мобілізацію в «ЛДНР» насильницьким шляхом ще з серпня 2021 року.

«Є факти, що російська федерація ще у 2021 році почала готуватися до масштабної агресії проти України… Вони ще в серпні 2021 року напхали робітників примусово в автобуси і повезли, щоб про них ніхто нічого не знав. Це у 2021 році. І це дуже важливий факт для міжнародного кримінального суду», — додав Лисянський.

Тисячі громадян України, які проживають в ОРДЛО, під загрозою життю та здоров'ю були відправлені на лінію фронту як живий щит.

«Примусова мобілізація – це злочин проти людяності, тому що людей примушують йти скоювати злочини. Звичайно, є такі, хто окопи копав, а є і ті, хто стріляв, і ми їх не виправдовуємо. Але початок скоєння злочину іде від того, що їх у вагони зганяли і відправляли на війну», — підкреслив правозахисник.

Він навів приклади, як вчителів, шахтарів та студентів примусово забирали прямо з роботи, з місць навчання і відправляли на фронт. За словами Лисянського, загарбники потім, наприклад, для студентів, які повернуться з фронту, придумали заохочення, що їх зарахують знову у виші вже на бюджет. Але повернутися живим з фронту у цих студентів, як і в інших примусово мобілізованих чоловіків з тимчасово окупованих територій майже нема шансу, бо їх загарбники на війні використовують першими як гарматне м’ясо.

Нагадаємо, ЗСУ розгатили військову частину окупантів у Херсоні. Містяни чули вибухи. Російська військова частина горіла ще від вранішніх попадань о 5 ранку. Потім пожежа виникла після вибуху о 10 годині.

Читайте також:

У Мережі б'є рекорди трек про «жест доброї волі» окупантів: «Роз'ї**ло пів ї*ала Колі»
З новими ракетами для HIMARS, які битимуть на 300 км, Україна зможе контролювати виходи з Криму — військовий експерт
Військовий експерт про звільнення Херсона: «За два дні місто можна взяти в облогу і проводити спецоперацію»
Дополнительно:
В ОРДЛО примусово мобілізували 100 тисяч чоловіків, майже чверть з них загинули

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.