Вт. Авг 16th, 2022
Чи можуть вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах - відповідь юриста

Тому адвокат та очільник «Української незалежної фундації юристів» Ростислав Кравець каже, що вручення повісток на блокпостах, у різних закладах чи на вулиці нібито законне.

Про це він розповів сайту «Телеграф».

Кравець наголошує, що водночас вручати повістку можуть лише уповноважені особи.

«Не просто громадяни з автоматами та пов’язками, які зупиняють вас на вулиці, перевіряють документи — і вручають повістку. А безпосередньо уповноважені центрами комплектації особи, які зобов’язані мати при собі відповідні документи, включаючи вже заповнені — для вручення повістки конкретному військовозобов’язаному», — наголосив експерт.

Крім того, слід зважати, що вручати можуть різні види повісток.

«Наприклад, повістка для проходження медкомісії. Або повістка для направлення до військової частини. Або мобілізаційне розпорядження. І залежно від того, від отримання якого порядку ухиляється особа, виникає або адміністративна, або кримінальна відповідальність», – зазначив юрист.

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що наразі відбувається з мобілізацією. За його словами, проблем та провалів з набором до війська наразі немає.

Тому військовозобов’язаним продовжують вручати повістки. Викликають до військкомату інколи навіть тих, хто звільнений від мобілізації. Чи можна відмовитися від повістки, якщо так, то в якому разі, розповідаємо в матеріалі ТСН.ua.

Читайте також:

Проігнорував повістку: мешканцеві Прикарпаття загрожує п’ять років в’язниці
Жодної «законної повістки»: правозахисники пояснили, за яких умов правомірно вручають запрошення до військомату
Хто може вручити повістку і як діяти, коли її отримали
Дополнительно:
Чи можуть вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах - відповідь юриста

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.