Чт. Авг 11th, 2022
Чи зайдуть до України війська Білорусі: експерт розповів про роль навчань в РФ

Якщо армія Білорусі і вдарить по якійсь із українських бригад, то залишиться на лінії фронту, не більше.

Про це в інтерв’ю ведучій Наталі Мосейчук для ТСН.ua розповів полковник запасу, який перебував у полоні 2014 року, колишній радник керівника Донецької ОДА Роман Світан.

«Білоруські війська на українські території навряд чи зайдуть у режимі, в якому зараз «батька» їх готує. Це нереально. Сенсу в цьому для Білорусі точно не буде. Він їх просто спалить і все. Поставити йому (Лукашенку – ред.) таку задачу – виконає він її чи ні – Путін, звісно, може. Вони можуть зірватися і вдарити в якусь із наших бригад, але вони залишаться на лінії фронту, не більше», – вважає полковник запасу.

Водночас він зауважив, що треба буде відстежити, куди після військових навчань у Росії відійдуть білоруські військові-учасники цих заходів. Адже їх можуть перекинути в район Донецька чи Херсона.

«Єдине – от зараз РФ проводить навчання на сході країни, і там будуть задіяні білоруські війська в тому числі. Треба буде відстежити, куди вони звідти підуть. Є ймовірність того, що білоруські війська, які будуть задіяні зараз на сході Росії на навчаннях, потім можуть бути перекинуті, припустимо, в район Донецька чи того ж Херсона. До якого ступеня це буде виконано? Ну, технічно така можливість може бути, тому що білоруські війська під час навчань потрапляють під управління російських військ. І вони вже вихід із зони навчань до місць базування чи місця дислокації виконуватимуть накази російських військ відразу, вже без «батьки», – пояснив військовий експерт.

Водночас Світан зауважив що це не найкращі війська і їх є небагато.

«Це не найкращі війська, не найкращі бійці, які є в РФ. Але їхня участь можлива після ось цих навчань», – додав полковник запасу.

Нагадаємо, на думку радника голови Офісу президента Олексія Арестовича, білоруська армія може розпочати наступ на Україну, якщо її змусять російські військові.

Читайте також:

«Триває ескалація»: військовий експерт розповів, яку долю готує Путін для армії Білорусі
«Це може статись через пів року»: військовий розповів, за яких умов Росія розпочне новий наступ на Київ
«Звільняти російські міста»: Пушилін заговорив про захоплення 8 облцентрів України та отримав відповідь від Данілова

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Чи зайдуть до України війська Білорусі: експерт розповів про роль навчань в РФ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.