Ср. Авг 17th, 2022
Фінансові ресурси України можуть вичерпатись і економіка "піде в круте піке" - Financial Times

Восени 2022 року фінансові ресурси України можуть вичерпатися і економіка «піде в круте піке», незважаючи на домовленість про відстрочення міжнародного боргу на два роки.

Про це йдеться у матеріалі Financial Times.

Журналісти зазначають, що через війну щомісячні витрати збільшилися з 250 млн доларів у лютому до 3,3 млрд доларів у травні. Кабмін уже запровадив різке скорочення витрат на повсякденні послуги для покриття своїх військових потреб. Крім того, влада може піти на ще рішучіші заходи.

«Щось має відбутися всередині країни – або підвищити податки, або скоротити витрати, якщо це некритично. Усі думали, що війна скоро закінчиться… Але це триватиме місяці, якщо не роки», – прогнозує професор економіки Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко.

За словами заступниці директора Центру економічної стратегії Марії Репко, будь-які додаткові податки на підприємства можуть призвести до їхнього банкрутства, що лише посилить гуманітарну кризу.

На її думку, якщо масштабне зростання військових витрат збережеться на теперішньому рівні, то восени в країні знову забракне коштів.

Репко також зазначила, що без іноземної підтримки українська економіка «піде у круте піке», а продовжувати бойові дії буде неможливо.

Крім того, іноземний банкір, який співпрацює з українською владою, розповів, що іноземна допомога Києву недостатня та надто повільна, водночас зобов’язання, навпаки, дуже великі.

З моменту вторгнення Україна отримала 12,7 млрд дол фінансової допомоги з обіцяних 38 млрд дол. Чисті резерви України зараз становлять лише $12,9 млрд проти $19 млрд у лютому.

Цього достатньо на два з половиною місяці, щоб сплатити за імпорт необхідних продуктів: від сільськогосподарських ресурсів до автомобільних запчастин і палива.

Інвестиційний директор британської керівної компанії Abrdn Віктор Сабо вважає, що можливості українського уряду дуже обмежені. За його словами, Київ може опинитися в ситуації, коли навіть не зможе погасити всі соціальні зобов'язання перед українцями.

«Якщо вони спалять свої резерви, їм доведеться вирішувати, платити солдатам чи медсестрам. У них будуть проблеми з управлінням школами та лікарнями. Це катастрофа», – сказав він.

Нагадаємо, уряд Японії ухвалив рішення про замороження активів найбільшого банку Росії «Сбербанку», а також найбільшого приватного банку “Альфа-Банку” за агресію РФ проти України.

Читайте також:

Дипломати відновлюють роботу у Києві, що дає впевненість — повторних наступів на столицю не буде
Окупанти здійснили наведення понтонно-мостової переправи через річку Сіверський Донець
Зеленський прокоментував, чи змінився він під час війни: «Ставлення до матеріальних речей більше не цікавить нікого»
Дополнительно:
Фінансові ресурси України можуть вичерпатись і економіка "піде в круте піке" - Financial Times

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.