Пн. Авг 8th, 2022
Один із них - застосування ядерної зброї: аналітики із США описали чотири шляхи російської ескалації проти НАТО

Експерти зі США заявляють, що ризики ескалації, які випливають із війни в Україні, є реальними та значними. А війна Росія-НАТО – зовсім «не неминучий результат нинішнього конфлікту».

Про це йдеться у доповіді аналітиків американського дослідницького центру Rand Corporation, який виконує замовлення американського уряду та Міністерства оборони США.

Аналітики зі США описали такі чотири шляхи ескалації:

Ескалація, яка могла би розпочатися. (Така ескалація, ймовірно, почалася б із некінетичної атаки).
Запобігання передбачуваному втручанню НАТО в Україну. (Цей сценарій може розпочатися, на думку аналітиків, за таких умов: у країнах НАТО посилюється політичний тиск щодо втручання в Україну; на східних флангах держав-членів НАТО розгорнуто нові засоби завдавання ударів великої дальності; у війні в Україні беруть участь добровольці з країн НАТО; російські військові можливості значно погіршені).
Заборона військової допомоги Україні з боку союзників по НАТО. (Члени НАТО передають більш потужні спроможності українській армії; Росія може спочатку спробувати приховані або некінетичні удари). 
Внутрішня політична нестабільність у Росії породжує агресію. (Кремль бачить роль Заходу в розпалюванні заворушень. Ескалація може початися з некінетичних атак. Якщо НАТО помститься, можливий кінцевий кінетичний конфлікт по країнах організації).

Як йдеться в аналітиці експертів, Росія може застосувати ядерну зброю проти країн НАТО, якщо відчує, що пряма атака Альянсу на РФ неминуча.

«Найбільший ризик того, що Росія ухвалить рішення перейти безпосередньо до кінетичного удару (кінетичний удар – евфемізм, що означає застосування військової сили – ред.) по союзниках по НАТО, буде пов'язаний з тим, що Москва усвідомить неминучість великомасштабних прямих атак НАТО по позиціях військ РФ в Україні», – вважають аналітики.

У доповіді також йдеться, що ризик завдавання Росією удару посилюється ще й тим, що запаси звичайних ракет РФ великої дальності суттєво виснажилися під час війни в Україні.

Нагадаємо, у Британії попередили про зростання ризиків ядерної війни з Росією та Китаєм.

Читайте також:

У Росії відчувають брак кадрів для війни: як окупанти поповнюють дефіцит офіцерів і шукають симулянтів
«Це правильний хід»: військовий експерт пояснив, чому РФ залучає до війни 65-річних пілотів і скільки їм платить
Скільки ще триватиме ракетний тероризм Росії: полковник запасу відповів

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 
Дополнительно:
Один із них - застосування ядерної зброї: аналітики із США описали чотири шляхи російської ескалації проти НАТО

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.