Вс. Авг 14th, 2022
Підвищення курсу долара на 25%: економіст розповів, наскільки зростуть ціни до кінця року

Директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський прогнозує, що до кінця 2022 року ціни в Україні можуть зрости ще на 10-15%.

Про це пише пресслужба Центру.

«Перше підвищення цін ми спостерігали навесні через проблеми з логістикою та пальним. Другий удар по цінах буде далі у зв'язку зі зростанням курсу долара на 25%» — сказав він.

За словами експерта, уряд не мав можливості покривати усі видатки без друку грошей Нацбанком, і зміна курсу валют йому частково допоможе. Проте це призведе до здорожчання імпортних товарів, адже імпортери розраховуються за офіційним курсом.

«НБУ очікує, що до кінця року інфляція становитиме 30%. Тому ще на 10-15% зростуть ціни. Це зменшить реальні можливості купувати товари й послуги тих, хто залежить від державних виплат, пенсій та виплат у бюджетній сфері», — пояснив Вишлінський.

Нагадаємо, що офіційний курс гривні до долара від 21 липня 2022 року Нацбанком зафіксований на новому рівні. Так, він зріс на 25% — від 29,25 грн/дол. до 36,57 грн/дол. Таке рішення, зазначають в НБУ, ухвалене на тлі економічного стану України під час війни та зміцнення долара США до інших валют.

Читайте також:

Далі буде гірше: у МВФ дали невтішний прогноз для світової економіки через війну в Україні
Нацбанк запровадив низку заходів стосовно розрахунків за кордоном: перелік змін
«Продовжить шарашити»: економіст дав невтішний прогноз щодо рівня інфляції в Україні
Дополнительно:
Підвищення курсу долара на 25%: економіст розповів, наскільки зростуть ціни до кінця року

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.