Чт. Авг 18th, 2022
Польща та Литва заявили, що готові дискутувати з НАТО щодо приєднання України

Польща та Литва також підтверджують готовність надати Україні всіляку допомогу під час майбутніх переговорів про членство України в Європейському Союзі.

Про це йдеться у заяві очільників МЗС Литви, Польщі та України з нагоди другої річниці заснування «Люблінського трикутника».

«Україна наголошує на своїй рішучості зробити кроки щодо виконання критеріїв, визначених у висновку Європейської комісії щодо її заявки на членство в Європейському Союзі. З урахуванням проведення 2023 року у Вільнюсі Саміту НАТО, Республіка Польща та Литовська Республіка підтверджують готовність активізувати в межах Альянсу дискусію щодо запрошення України розпочати переговори про вступ до НАТО», — йдеться у заяві.

Зазначається, що Польща та Литва схвалюють високу інтенсивність військово-технічного співробітництва та висловлюють бажання розширювати співпрацю між збройними силами трьох держав і на двосторонньому, і на тристоронньому рівнях. Своєю чергою, це передбачатиме проведення навчань у тренувальних центрах Польщі та Литви, лікування та реабілітацію військовослужбовців ЗСУ.

«Підтверджуємо твердий намір працювати над подальшим впровадженням обмежувальних заходів проти Російської Федерації до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах визнаних міжнародним співтовариством кордонів», — наголошується в заяві.

Країни також наголосили на необхідності притягнення Росії до відповідальності за скоєння злочину агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та злочин геноциду на території України.

Нагадаємо, Кадиров погрожує Польщі демілітаризацією.

Читайте також:

«Будапештський меморандум № 2 не цікавий»: Єрмак про гарантії безпеки та вступ до НАТО
Половина країн НАТО ратифікували вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу: які країни ще не визначилися
Зеленський розповів, чим важливе членство України у програмі технологічного співробітництва НАТО
Дополнительно:
Польща та Литва заявили, що готові дискутувати з НАТО щодо приєднання України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.