Вт. Авг 16th, 2022
"Лукашенко не зміг переконати навіть своїх прихильників вступити у війну проти України" - радник Тихановської

Згідно з опитуваннями, понад 85% білорусів проти вступу країни у війну проти України. Навіть серед прихильників самопроголошеного президента Білорусі Олександр Лукашенка число тих, хто проти, становить до 65%. Це означає, що навіть він не встиг і не зміг переконати своїх прихильників.  

Про це розповів старший радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка в інтервʼю Новини.LIVE.

«Є «п'ята колона», до 10-15%, які вважають, що білоруси мають підтримати росіян, але коли конкретизуєш, чи мають вони заходити на територію України, кажуть, що ні. Більшість білорусів проти вступу у війну проти України», — зазначив він.

За його словами, такі результати можна пояснити характером білорусів. 

«Адже білоруси завжди уникають конфліктів. Вони шукали компроміс навіть під час протестів у 2020 році (проти фальсифікації президентських виборів Олександром Лукашенком — ред.). Звісно, були готові йти на барикади, і це потрібно було робити, але більшість шукала компроміс. І Лукашенко змушений підлаштовуватися під таку особливість суспільства», — говорить радник.

Франак Вячорка говорить, що риторика Лукашенка щодо вступу у війну проти України завжди різна. 

Так білоруський диктатор в Росії говорить, що «ми з вами», «поляки – наші вороги», а в Білорусі каже, що «тільки завдяки мені нас не втягнули у війну». 

«І його прихильники кажуть: «О, Лукашенко — молодець! Він врятував нашу країну від війни». В такій інформаційній бульбашці вариться велика частина суспільства», — аналізує Вячорка.

За його словами, білоруси зараз дуже обережні, їм доводиться видаляти не лише історію пошуку новин, а й деякі додатки. 

«Багато не просто чистять історію, а видаляють всі аплікації, адже екстремістським стало все. Офіційно у нас 140 терористів – це блогери та активісти. Більше 350 медіа й різних інформаційних каналів визнані екстремістськими. Підписка на них може коштувати 2-6 років увʼязнення. Тому люди все чистять, ніхто ні на що не підписується. У Білорусі затримати можуть навіть на вході в метро і там же перевірити телефон. Якщо є будь-яка підписка чи то на український, чи на білоруський канал – все, пиши пропало. Через це складно зрозуміти реальний протестний настрій населення», — розповідає Вячорка.

За словами радника Тихановської, громадяни Білорусі навіть поміж собою бояться обговорювати війну в Україні. 
«Так, тихо говорять на кухні. Як люди жили під час сталінських репресій? Правду говорили тільки у вузькому колі, а вранці чекали, кого заберуть і читали новини, кого вночі забрали. Отак зараз живе більшість білорусів в очікуванні – який же жах відбудеться завтра», — розповів він.

Через політичний пресинг з країни виїхали журналісти та активісти, лідери громадських організацій, дехто із політичних активістів. 

«Багато хто залишився, просто стали непублічними. Зараз пішли (арешти — ред.) по аналітиках та експертах. Всі, хто хоч раз з'являється на YouTube, – все, будь готовий і збирай речі або в СІЗО, або за кордон. Але навіть ті, хто за кордоном, активно працюють. Білоруси досить живучі. Лукашенко, мабуть, не очікував, що суспільство так швидко зможе переродитися і продовжувати роботу», — резюмував він.

Нагадаємо, військовий експерт відповів, чи варто зараз боятися наступу армії Білорусі на Україну.

Читайте також:

Не слід демонізувати Білорусь: голова військової розвідки прокоментував «ймовірний наступ»
Білорусь продовжила перевірку бойової готовності своїх військ — Генштаб
«Це – не Гітлер, він не застрелиться»: Арестович назвав просту причину, чому очільник Кремля не завдасть ядерного удару
Дополнительно:
"Лукашенко не зміг переконати навіть своїх прихильників вступити у війну проти України" - радник Тихановської

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.