Вт. Авг 16th, 2022
У Багдаді неспокійно: протестувальники взяли штурмом будівлю парламенту (відео)

Сотні прихильників авторитетного іракського священнослужителя Муктади аль-Садра після штурму суворо охоронюваної зеленої зони Багдада захопили будівлю парламенту. Таким чином вони протестували проти висунення на посаду прем’єр-міністра Іраку кандидата від партій, які підтримує сусідній Іран.

Як повідомляє The Guardian, поліція застосувала сльозогінний газ, намагаючись перешкодити протестувальникам, але натовп все ж прорвався до парламенту.

На момент штурму в парламенті не було нікого з політиків. Демонстранти співали, танцювали, скандували гасла, вилазили на столи депутатів та розмахували прапорами Іраку.

Так вони висловлювали протест проти висування на посаду прем’єр-міністра кандидатури Мохамеда аль-Судані від блоку «Координаційна структура», який очолюють шиїтські партії, що підтримуються Іраном.

Більшість протестувальників є прихильниками впливового шиїтського імама Муктади аль-Садра, який нещодавно вийшов із політичного процесу на виборах керівників країни, незважаючи на те, що отримав найбільше місць у парламенті на жовтневих виборах.

За його закликом, опублікованим у соцмережі, учасники штурму залишили приміщення парламенту.

“Ваше послання було почуто… Ви тероризували корупціонерів”, – написав імам у Twitter, закликавши демонстрантів помолитися “перед тим, як повернутися додому цілими та неушкодженими”.

Протести у багатому нафтою Іраку стали наслідком тривалої політичної та соціально-економічної кризи в країні на тлі різкого зростання світових цін на енергоносії.

Нагадаємо, Росія отримує боєприпаси та військову техніку з Іраку для своїх військових зусиль в Україні за допомогою іранських мереж контрабанди зброї.

Читайте також:

Авіабаза США в Іраку зазнала ракетних обстрілів зі сторони Ірану: відео
Туреччина заявила про військову операцію на півночі Іраку
«Франція збереже свій контингент, навіть якщо США підуть»: Макрон ошелешив заявою про Ірак
Дополнительно:
У Багдаді неспокійно: протестувальники взяли штурмом будівлю парламенту (відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.