Пн. Авг 15th, 2022
У Чехії українських біженців залишили без безоплатного медичного страхування

Українці, які ще не оформили статус «тимчасового захисту», можуть отримати безкоштовну медичну допомогу у лікарів-волонтерів.

Про це пише Radio Prague International.

Зазначається, що тепер біженці віком від 18 до 65 років зобов'язані повідомити, хто оплачуватиме медстрахування після 25 липня. 

Раніше повідомлялося, що українські біженці, які безкоштовно отримують в місці проживання харчування та засоби гігієни, можливо, будуть позбавлені права отримувати також гуманітарну дотацію у розмірі 5 тисяч крон (орієнтовно 200 євро). Гроші виплачуються за місяць, протягом якого вони отримали візу захисту. Допомога може виплачуватися протягом ще 5 місяців, якщо біженець підтвердить відсутність інших джерел доходу.

Напередодні єврокомісарка з внутрішніх справ Ільва Йохансон на пресконференції у Празі повідомила, що наразі на території Євросоюзу перебуває від 3,2 до 3,7 млн українських біженців. Загалом кордон ЄС перетнули 6,7 млн українців, проте приблизно 3 млн із них уже повернулися на батьківщину.

Вона додала, що найбільшого тягаря напливу українців зазнала на собі Чехія, якщо розраховувати кількість біженців на душу населення країни, яка приймає. На другому місці – Польща, третьому – Естонія, четвертому – Литва, п'ятому – Болгарія, шостому – Латвія. 

Читайте також:

Видача паспортів України працюватиме не тільки в Польщі: що відомо
Через голод, викликаний війною в Україні, Європа чекає на багатотисячну хвилю біженців з Африки — ЗМІ
Українцям у Польщі нарешті дали роз'яснення щодо повторного перетину кордону після 90 днів безвізу: які тепер умови
Дополнительно:
У Чехії українських біженців залишили без безоплатного медичного страхування

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.