Пт. Авг 19th, 2022
В "Охматдиті" рятують одразу 4 дітей, які отримали травми хребта під час пірнання

В «Охматдиті» лише за останні тижні — 4 пацієнти із травмами хребта через відпочинок на воді, йдеться в ТСН.

Він пірнув у воду, вдарився головою і вже випірнув у реанімації. «Ноги він відчував, а руки взагалі не відчував, йому дуже боляче було», — розповідає мама юнака.

Нейрохірург на томографії показує набряк спинного мозку, що стався через компресійний перелом та ушкоджені 4-5 хребці шиї. «Якщо ми знімемо комірець — буде поступово деформація хребта. Це буде стискати трахею, стравохід, почнеться порушення ковтання і дихання», — розповідає лікар.

Щоб цього не трапилося, Дениса забирають до операційної. Через невеликий отвір на шиї, крізь м'язи, стравохід, трахею, сонну артерію нейрохірурги доходять до ушкоджених хребців. Завдання хірургів — частково видалити тіло травмованих 4-5 хребців шийного відділу. Замість цього буде встановлена спеціальна металева конструкція, яка застабілізує шию Дениса. Після досить тривалої реабілітації це дозволить хлопцеві повноцінно рухатися.

Сучасні медичні технології дозволяють зробити операцію менш травматичною. Нейрохірурги працюють з рентген системою, що вмонтована в операційний стіл, щоб максимально точно встановити фіксуючу конструкцію. Але результат операції завжди залежить від важкості травми під час пірнання та ступеня ушкодження спинного мозку. 

Підлітки без нагляду батьків у містах і селах шукають розваг. Через це у хірургів — пік спінальних травм. Щойно в операційній закінчать втручання у Дениса, а воно триває майже 8 годин, на черзі — наступна дитина, що невдало пірнула.

За останні тижні — це вже 4 пацієнт «Охматдиту». Наслідки кожного разу не прогнозовані. Навіть попри якісне і вчасне хірургічне втручання, діти назавжди можуть залишатися нерухомими.

17-річного Максима мама відпустила на тиждень з другом у мандрівку. Це був перший день відпустки, він пірнав у  річку, не знаючи дна, вдарився головою об камінь і зламав два шийні хребці. Його одразу прооперували в Кам'янець-Подільському. В «Охматдиті» Максим вже майже місяць на лікуванні, але ногами не рухає. «Приходив невропатолог, стукав по чашечках, то відчув, плюс ці імпульси. Це хороший сигнал, я вірю, що все буде добре», — переконує мама дитини.

Максим поки не встає і не ходить, і чи зможе він відновитися — буде зрозуміло не менше ніж за рік.

Читайте також:

«Очі НАТО» розвідали територію України: що побачили

На Миколаївщині українські військові навіть на підбитому танку «накидали» ворогу і успішно відійшли

Військовий розповів, скільки російських окупантів можуть потрапити в оточення ЗСУ на Херсонщині
Дополнительно:
В "Охматдиті" рятують одразу 4 дітей, які отримали травми хребта під час пірнання

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.