Чт. Авг 18th, 2022
Задовго до вторгнення почала готувати мережу з агентів: як Росії вдалося блискавично захопити ЧАЕС

Як пише іноземне ЗМІ, джерело, обізнане з планами Кремля, розповіло, що агенти Росії були направлені до Чорнобиля ще минулого року, щоб підкупити посадовців і підготувати ґрунт для захоплення. Однак цей факт інформаційне агентство не змогло підтвердити.

Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

У розпорядженні агентства опинилися матеріали кримінальної справи, зокрема проти начальника охорони станції. Він підозрюється в державній зраді, оскільки в день нападу РФ його не було на робочому місці. За свідченнями, які він надав, в день вторгнення він спілкувався телефоном із командиром частини Національної гвардії і порадив йому не чинити опір окупантам. За результатами розмови в російський полон було захоплено 169 нацгвардійців.

Як вдалося встановити іноземним журналістам під час розслідування, працівників станції після аварії 1986 року вербували в агенти КДБ. Офіційно ці офіцери пізніше увійшли до СБУ, але продовжували виконувати накази з Кремля. А в листопаді 2021 року РФ стала надсилати до України агентів, які працювали під прикриттям. Їхнім завданням було налагодити контакти з чиновниками, відповідальними за безпеку Чорнобильської АЕС.

Варто зазначити, що Державне бюро розслідувань розпочало провадження проти ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Андрія Наумова за підозрою в передаванні іноземній державі даних щодо безпеки Чорнобильської АЕС. Цікаво, що до СБУ Наумов працював в Агентстві управління Зоною відчуження.

Раніше повідомляли, що Служба безпеки України зібрала докази ядерного тероризму окупантів на ЧАЕС. Детальніше — за цим посиланням.

Читайте також:

Проявили «жест доброї волі»: путінська партія «Єдина Росія» втекла з окупованого Херсона
Окупанти проявили «жест доброї волі» щодо аграріїв Херсонської області
«Антонівський міст весь у дірах, не проїде навіть КамАЗ»: окупант РФ обурений брехнею пропагандистів
Дополнительно:
Задовго до вторгнення почала готувати мережу з агентів: як Росії вдалося блискавично захопити ЧАЕС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.