Пт. Авг 19th, 2022
Антибіотики не для всіх: чому обмежили їхній продаж і як діють електронні рецепти

До кінця року триватиме перехідний період, і поруч з електронним рецептом діятиме паперовий рецепт, йдеться в  ТСН.

Пані Ірина прийшла на прийом до ЛОРа, бо вухо болить вже третій день, тримається температура. ЛОР оглядає  пацієнтку, каже, запалення викликано бактеріями, і тут без антибіотика не обійтися. Тож на сторінці пацієнта від сьогодні є новий розділ — є-рецепт. «Ми тільки діючу речовину вводимо, а система підтягує дозування», — показує лікар.

Попри те, що рецепт електронний, лікарка роздруковує його на папері. Цей документ називається інформаційною довідкою, за ним купити антибіотик можна в будь-якій аптеці.

«Якщо заклад виписує електронний рецепт, а аптека ще має право бути не підключена до ЕСОС, аптека може відпускати ліки за наявності цієї інформаційної довідки», — пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Ірина дає інформаційну довідку про електронний рецепт в аптеці, тут його гасять печаткою і продають препарат.

Комунальним та приватним  лікарням, а також усім аптекам дають 5 місяців, аби приєднатися до електронної системи. «Перехідний період, коли в аптеках приймають і паперовий, і електронний рецепт буде діяти до кінця року. А вже від 1 січня 2023 року усі аптеки мають перейти виключно на електронний рецепт», — додають у відомстві.

Продавати антибіотики за рецептом — це спроба України обмежити їхнє безконтрольне використання. За опитуваннями, 64% українців переконані, що антибіотики можна вживати в разі застуди чи вірусної інфекції в той час, коли антибактеріальні препарати взагалі не діють на віруси.

Поки антибіотики використовували широко і бездумно, бактерії почали виробляти механізм захисту проти цих ліків. Тобто вони стали резистентними до протимікробних препаратів. Від інфекцій, спричинених цими супербактеріями, що не реагують на антибіотики, за рік гине понад мільйон людей на планеті. Україна залишалася європейською країною,  де не було жодних перепон для самолікування.

Від сьогодні антибіотики відпускатимуть тільки за рецептом. «Це є одне з домашніх завдань від Европейського Союзу,  щоб забезпечити контрольованість рецептурних препаратів», — кажуть в уряді.

Електронний рецепт запроваджується під час війни. Тому з цього правила буде кілька виключень. Зокрема, волонтерські організації та Збройні сили можуть закуповувати антибіотики для потреб фронту без дозволів лікарів. Цивільне населення там, де є регулярні обстріли, до аптеки теж зможе ходити без рецепта.

Переміщені українці, які виїхали зі своїх постійних місць проживання, можуть отримати рецепт на антибіотики без декларації з сімейним лікарем. Достатньо звернутися до найближчої лікарні. Ці виключення діятимуть до кінця воєнного стану.

Читайте також:

У Миколаєві сусіди одного із приватних секторів вже всі мали контузії від прильотів, але живі і не піддаються паніці

У Харкові окупанти вдарили касетними снарядами по мирних мешканцях

«Ми – не Маріуполь: Кім розповів про ситуацію в Миколаєві і можливість відкриття портів
Дополнительно:
Антибіотики не для всіх: чому обмежили їхній продаж і як діють електронні рецепти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.