Ср. Авг 17th, 2022
Бійка священників на Вінниччині: нападник шкодує лише, що вдарив "мало", і пояснив, що спровокувало його реакцію

Бійка панотців зчинилася на кладовищі, коли в селі Яланець прощалися з 42-річним Олександром Зінівим. Чоловік загинув у бою під Миколаєвом, був сиротою, тому людей на цвинтарі небагато, йдеться в ТСН.

Відспівував загиблого настоятель тутешньої церкви Московського патріархату отець Анатолій, але на похорон прийшов і капелан Михайло Вознюк з ПЦУ.  Не приховує — робив колезі зауваження, бо той, мовляв, поминав покійного неправильно.

«Ми відспівуємо убієнного героя Олександра, а не Алєксандра, то я звернув увагу, що треба молитися за Олександра, він в Україні», — каже настоятель храму нерукотворного образу Христа Спасителя ПЦУ Михайло Василюк.

А коли слово взяв вже капелан — знервований отець Анатолій накинувся на нього з вівтарним хрестом. Досі не може відійти від пережитого, каже отець Михайло. Запевняє, якби вчасно не зреагував — важкий хрест поцілив би йому в голову. «Особисто для мене це принизливо, що священик бере хрест і використовує його не за призначенням. Ми всі люди, маємо тіло і, не дай Боже, був би точний удар, щоб ти тоді було?» — додає отець Михайло Василюк.

Те, що двічі перехрестив опонента важким хрестом, отець Анатолій визнає. Все через те, пояснює, що капелан постійно його обзиває попом, от і не стримався. «Починають мене травити, ти «московський піп», «ти не такий». Я прошу — схаменися, ти мені в діти годишся. Мені дуже це боляче, хто б я не був, чи я китайський, чи я польський, я людина насамперед», — твердить настоятель храму УПЦ МП села Яланець Анатолій Дудко.

У поліції відкрили одразу два кримінальні провадження — за навмисне завдавання тілесних ушкоджень і хуліганство. «Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі», — зазначають у поліції.

На питання, чи кається, отець Анатолій відповідає не роздумуючи. «Чесно сказати? Трохи жалкую, що мало. Ну, що мені зроблять? Ну, посадять мене, дадуть три-чотири роки», — каже священник.

В поліції кажуть, отець Анатолій теж написав заяву на опонента. Більше того, його парафія обіцяє судитися з отцем  Михайлом. «Відколи з'явився священик ПЦУ, регулярно принижує нас, не знаю, хто йому таке право дав. Регулярно називає нас «московськими попами», «кацапськими», показує «чемодан, вокзал, Москва», — пояснює  благочинний  УПЦ МП Томашпільського району Василь Лазарець.

Тим часом у селищній раді вирішили священникам більше слова не давати. «Виступає староста, я, військова адміністрація, комісар, рідні, які питання, а батюшки нехай моляться в церкві», — каже голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

Натомість капелан каже, і далі ходитиме на прощання. Свого кривдника, переконує, вже простив, хоча той і не приходив перепрошувати.

Читайте також:

Поки захід Європи випалює спека і вогонь, схід атакують шторми

Загострення на Балканах: відлуння конфлікту 20-річної давнини, яке може обернутися кривавим протистоянням

Антибіотики не для всіх: чому обмежили їхній продаж і як діють електронні рецепти
Дополнительно:
Бійка священників на Вінниччині: нападник шкодує лише, що вдарив "мало", і пояснив, що спровокувало його реакцію

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.