Пн. Авг 15th, 2022
Генпрокурор України повідомив про велику чистку рядів усіх силових і правоохоронних структур

Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення розслідування щодо співробітників прокуратури прифронтових регіонів України для перевірки того, хто, де знаходився і як захищалися приміщення прокуратур, матеріали справ, майно, а головне, чи є інформація щодо причетності співробітників прокуратур до колабораційної діяльності.

Про це генпрокурор України Андрій Костін повідомив під час телемарафону в ефірі «1+1».

«Щодо того, що вже зроблено протягом останніх декількох місяців, це повідомлення про підозру 5 прокурорам та 3 держслужбовцям. Одну справу вже скеровано до суду. Триває робото щодо понад 600 співробітників прокуратури, які перетинали кордон. По кожному з них проводять перевірку. Від 1 серпня генеральна інспекція Офісу буде проводити розслідування, щоб встановити можливу причетність співробітників прокуратури», — повідомив Костін.

За його словами, йдеться не лише про співробітників прокуратури, але й про всю охоронну систему, органи держуправління, державної влади і місцевого самоврядування.

«Під час війни жоден факт, який може свідчити про якусь допомогу агресору, такому факту має бути надана відповідна оцінка і всі причетні до цього мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності», — зазначив він.

Костін також повідомив, що така велика кампанія з очищення рядів усіх силових і правоохоронних структур обумовлена питанням безпеки.

«Якщо десь ще перебувають якісь колаборанти, зрадники, особливо в правоохоронній системі, це питання безпеки держави та української нації. Йдеться лише про факти, які доведені доказами. Результати перевірки мають бути доведені юридично», — додав Костін.

Нагадаємо, 27 липня президент України Володимир Зеленський запропонував кандидатуру нардепа від «Слуги Народу» Андрія Костіна на посаду генпрокурора. Цього ж дня Верховна Рада підтримала призначення Костіна на цю посаду. Він – нардеп від партії «Слуга народу», голова парламентського комітету з питань правової політики. Одразу після свого призначення Костін затвердив нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ним став Олександр Клименко.

Читайте також:

«Людина порядна, професійна, уміє працювати системно»: Зеленський про призначення генпрокурора
«Має бездоганну репутацію»: Подоляк пояснив, чому Зеленський запропонував на посаду генпрокурора Костіна
Дополнительно:
Генпрокурор України повідомив про велику чистку рядів усіх силових і правоохоронних структур

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.