Пн. Авг 15th, 2022
Масове вбивство українських полонених в Оленівці: силовики України виступили зі спільною заявою

Силовики України виступили зі спільною заявою щодо масового вбивства українських військовополонених 29 липня 2022 року у селищі Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області.

ТСН.ua наводить повний текст заяви:

«В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії № 210 смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області пролунав вибух. Внаслідок нього була знищена будівля, в якій утримувались українські військовополонені. За даними росіян, загинуло більше 50 українських захисників, кількість поранених невідома. Жоден працівник колонії, бойовик «ДНР» чи російський військовий, що здійснювали охорону приміщення, згідно з коментарями російської сторони, внаслідок вибуху не постраждав. Одразу після вибуху Росія звинуватила Україну в обстрілі виправної колонії з використанням американської зброї та вбивстві українських військових. З цього приводу заявляємо таке:

1. Вчинений вибух є цинічним терористичним актом Російської Федерації, військовою провокацією та класичною false flag operation, метою якого є приховування воєнних злочинів, дискредитація Збройних Сил України, зрив постачання західної зброї та підвищення соціальної напруги в українському суспільстві.

2. Збройні Сили України завдають ударів винятково по російських військових об‘єктах: складах з паливом, озброєнням та боєприпасами, командних пунктах, об'єктах військової інфраструктури. Українська армія має достатньо засобів для ідентифікації цілей, включно з системами космічної розвідки. Україна не здійснювала ракетних та артилерійських обстрілів смт Оленівка.

3. 16 травня, за посередництва ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста, розпочався процес евакуації захисників Маріуполя з території заводу «Азовсталь», що тривалий час був оточений та знаходився під ударами російських військ. Формат евакуації передбачав встановлення режиму тиші та здачу українських військових в полон з подальшим обміном під гарантії ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Цей формат був обраний та затверджений захисниками Маріуполя, що брали участь у перемовинах. 29 червня відбувся перший із запланованих обмінів військовополонених, в результаті якого до України повернулися 144 захисники. Серед них — 95 оборонців «Азовсталі».

4. Ключовою умовою обраного формату були зобов’язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров‘я українських захисників. Ця гарантія була цинічно порушена.

5. В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії смт Оленівка сталося організоване вбивство українських військовополонених. На спланований характер цього злочину та вчинення його російською стороною вказують багато задокументованих доказів: зокрема, умисне переведення бійців до нового приміщення незадовго до вибуху, аналіз характеру ушкоджень та руху вибухової хвилі, перехоплення телефонних розмов бойовиків, відсутність обстрілів у вказаному місці та інші. Все це не залишає сумніву: вибух в Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей.

Враховуючи вищевказане,

ВИМАГАЄМО:

1. Від Організації Об'єднаних Націй та Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які виступали гарантами життя та здоров'я українських військовополонених, негайно відреагувати на терористичний акт, здійснений Російською Федерацією.

2. Негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області з метою інспекційної місії.

Збройні Сили України
Служба безпеки України
Головне управління розвідки Міністерства оборони України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

29 липня 2022 року».

Нагадаємо, 29 липня російські окупанти влаштували артобстріл 120-ї колонії в захопленій Оленівці, де вони в жахливих умовах утримують полонених українських військових та цивільних. Внаслідок атаки багато людей загинули та зазнали поранень. У цьому обстрілі загарбники звинуватили ЗСУ.

В колонії утримувалося багато бійців полку «Азов». Лідер Азовського руху Андрій Білецький оголосив, що на організаторів та виконавців цього злочину відкрито полювання.

Читайте також:

12 людей лежить на землі: очільник ОВА розповів деталі про обстріл Миколаєва та кількість загиблих
Трибунал для Путіна та його поплічників: названо шляхи для його створення
Наступна і остання битва Путіна: російський політик пояснив, яку ставку диктатор робить для того, щоб зламати опір України
Путін помре 2023-го: відомий окультист назвав точну дату смерті
Коли і як закінчиться війна з Росією: відомий окультист назвав фази і чіткі дати
Дополнительно:
Масове вбивство українських полонених в Оленівці: силовики України виступили зі спільною заявою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.