Чт. Авг 11th, 2022
"Нафтогаз" готує перші документи для газового лендлізу зі США

Дія закону про лендліз розпочнеться від 1 жовтня. Так, уряд України звернувся до уряду США з проханням включити до загального закону про лендліз питання постачання певних обсягів газу, які Україна може недоотримати через бойові дії.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов в ефірі телемарафону.

«З 1 жовтня розпочнеться безпосередньо дія закону про лендліз. Тому наш уряд звертається до уряду США з проханням розглянути можливість включити до загального закону про лендліз в тому числі і питання постачання певних лімітів газу, які можуть бути недоотриманні Україною через бойові дії», — сказав Немчінов.

За його словами, для повноцінного проходження опалювального сезону Україні необхідно близько 19 млрд куб.м газу. Наразі в газосховищах накопичено близько 12 млрд куб.м.

«Так, в Україні скоротилося споживання газу. Ні для кого не секрет, що у нас відбувається скорочення промислового виробництва. Великі підприємства, які були споживачами значних обсягів газу, або скоротили своє виробництво, або взагалі згорнули роботу. Але треба розуміти, що існують реальні загрози обстрілів з боку РФ підприємств та об'єктів інфраструктури з видобутку газу, розташованих в безпосередній близькості до зони бойових дій», — підкреслив міністр.

Внаслідок цього ухвалено рішення про відповідне звернення до уряду США. Немчінов зазначив: щойно це питання вийде на стадії фінальних домовленостей, про це буде повідомлено громадськість.

«В якій формі має відбуватися (постачання газу — ред.), будуть визначати фахівці. Наскільки я розумію, йдеться про природний газ, який Сполучені Штати експортують для країн Європи», — зазачив Немчінов.

Зазначимо, за словами очільника правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, лендліз передбачає не лише військову допомогу Україні від США, а й іншу, про яку може попросити держава. Тож Україна може звернутися по допомогу з постачанням зрідженого природного газу.

Читайте також:

У Білому домі анонсували надання Україні нового оборонного пакету
Блінкен та Лавров вперше від початку війни провели розмову: що держсекретар США сказав прихвостню Путіна
В Україні в період воєнного стану банки зможуть збільшувати кредитну ставку
Дополнительно:
"Нафтогаз" готує перші документи для газового лендлізу зі США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.