Чт. Авг 18th, 2022
Ринок праці під час війни: які професії у майбутньому стануть затребуваними, а які втратять попит

Натомість кількість вакансій збільшується вкрай повільно, навіть у сфері ІТ-сфері через глибокий економічний спад, невизначеністю та скороченням фінансових ресурсів підприємств.

Про це йдеться в інфляційному звіті, підготовленому НБУ. 

«У перші тижні повномасштабної війни різко скоротилася як кількість вакансій, так і резюме. Проте від квітня кількість шукачів роботи почала стрімко зростати, у тому числі через повернення частини мігрантів, а також порівняно низький фінансовий запас міцності домогосподарств після ковідної кризи», — йдеться у повідомленні.

Водночас, у ньому наголошується, що у подальшому відновлення економічної активності сприятиме пожвавленню попиту на робочу силу. Ймовірно, відчутно зміниться його структура.

Зокрема значним попитом користуватимуться:

працівники на відновлення інфраструктури,
робітники виробничих потужностей,
працівники у логістиці.

«Натомість попит на працівників промислових видів діяльності залишатиметься порівняно слабким, оскільки відновлення зруйнованих виробничих потужностей потребуватиме значного часу. З іншого боку, скорочення робочої сили, зокрема виїзд працездатного населення за кордон, може призвести до гострого дефіциту працівників у окремих галузях. Усе це поглибить наявні диспропорції на ринку праці», — зазначається у звіті. 

Раніше писали, куди можна влаштуватися на роботу під час війни без досвіду. Лідирує серед регіонів із найбільшою кількістю пропозицій зараз Львів та область.

Читайте також:

За 5 років побільшало удвічі: стало відомо, скільки українців ведуть у Польщі свій бізнес
В Україні знизилися зарплати: хто отримує найбільше під час війни
Ринок праці в Україні: які професії нині користуються попитом та скільки платять
Дополнительно:
Ринок праці під час війни: які професії у майбутньому стануть затребуваними, а які втратять попит

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.