Пт. Авг 19th, 2022
Родичі "азовців" у центрі Києва вимагають повернення бійців і покарання Росії за події в Оленівці

Чоловік Яни нацгвардієць, один з оборонців «Азовсталі». Разом з усіма, за наказом зберегти життя, вийшов з-під землі, у середині травня. Відтоді звісток від чоловіка вона не отримувала, як і інші родичі полонених, які зійшлися нині поблизу Софії Київської, йдеться в ТСН. 

«Нема ніякого зв'язку абсолютно. Тільки написав 19 числа: «Мамо, я живий, скоро зустрінемося». І все, більше нічого, ні одного дзвіночка», — каже мама бійця.

Єдине, що вони знають — їхніх синів — «азовців», тоді направили у цю злощасну Оленівку.  Всидіти вдома присутні на Софійській площі не змогли. Вийшли на мітинг, із чіткими вимогами, і чіткою позицією до міжнародної спільноти – діяти. «Повинні, по-перше, говорити, аби Росію визнали терористом в усьому світі. А, по- друге, де «Червоний хрест» і ООН, які давали гарантії?», — каже дружина полоненого.

Обидві зі структур вже засудили дії окупантів та висловили позицію у потребі розслідування цього злочину. У «Червоному хресті» заявили, що направили до Оленівки своїх представників, яких Росія і її маріонеткові республіки не допускають до більшості місць утримання українських військовополонених.

Так було і з Оленівкою, де ворог знищив близько 50 наших військових, і одразу заявив, що це українці обстріляли своїх же. На що Генштаб Збройних Сил одразу заявив, — вбивство бранців справа рук окупантів, аби приховати тортури і вбивства наших військових. Найімовірніше через підрив вибухівки зсередини, а не через артобстріл, як повідомлялось раніше. Свідчить про це аналіз російського відео українськими фахівцями піротехніками і також перехоплені СБУ розмови окупантів. «Ні, вони швидше за все заклали всередині все. Прильотів не було», — чути в перехоплених розмовах.

Більшість загиблих — оборонці «Азовсталі». До бараку, який було знищено разом із ними, їх перевели за кілька днів до трагедії.

Списки загиблих, що оприлюднили росіяни, офіційно і досі не надані Україні, їх вітчизняний омбудсмен запросив одразу після подій у Оленівці. Родини наших військових кажуть, для Росії це типово, вони місяцями не підтверджують статус полонених, навіть якщо про них точно відомо, де вони. «Ні в одній із колоній, ми не можемо бути певними, що це не повториться», — каже Юлія, яка чекає з полону чоловіка.

Юлія дружина морського піхотинця, він також нині в Оленівці, і з ним також немає зв'язку вже кілька місяців. Вона не знає чи він живий, але від тих, хто там був і потрапив під обмін, знає про нестерпні умови утримання. І разом з іншими дружинами бранців прагне це змінити. «Ми створили міжнародну петицію. Потрібно, аби вона набрала більше голосів, аби нею можна апелювати при перемовинах. Ідеться про екстрадицію наших хлопців до третьої країни», — каже жінка.  

Екстрадиція до третьої країни передбачена Женевськими конвенціями, які власне, Росія постійно порушує. Але якщо б це трапилося, — ми не лише зберегли б нашим хлопцям життя, а й забезпечили б нормальні умови утримання. Серед яких і дозвіл на телефонну розмову, аби родини могли почути хоча б одне слово… — живий.

Підписати петицію можна на сторінках у соціальних мережах громадської організації «Штаб підтримки морських піхотинців». А далі звертатися з петицією у всі міжнародні інстанції і сподіватися на підтримку.

Також усією Європою відбулися акції, присвячені трагедії. Париж, Берлін, Гамбург, Лондон, Варшава, Краків — тисячі мітингувальників із українськими прапорами та роздрукованими світлинами звірства в Оленівці вийшли на центральні вулиці. Вшанували память закатованих убитих бійців і закликали Захід якомога швидше надати необхідну Україні зброю, як обіцяли. Продовження акцій анонсують і сьогодні.

Читайте також:

Сильні обстріли Миколаєва, Харкова та загроза війни між США та Китаєм: головні новини ночі 31 липня 2022 року

Миколаїв піддався масованому обстрілу: зруйновано низку об’єктів та пошкоджено житлові будинки

Українські військові знищили 33 російських солдатів та «Град»
Дополнительно:
Родичі "азовців" у центрі Києва вимагають повернення бійців і покарання Росії за події в Оленівці

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.