Пн. Авг 15th, 2022
Скандальна поїздка бельгійської міністерки до Криму: що на це кажуть у Брюсселі

Бельгійські журналісти з'ясували: поїздку оплачувала російська сторона.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Кореспондентка «Радіо Свобода» Зоряна Степаненко розповіла, що офіційно у Брюсселі поїздку бельгійської міністерки не коментують ніяк.

«На наш запит із проханням пояснити, як саме міністерка, а тоді — журналістка — дісталася Криму — з території України чи Росії — бельгійське МЗС поки не відповідає. Обставини її поїздки з’ясовують в українському дипвідомстві», — сказала Степаненко.

А напередодні «випливли» нові подробиці цього вояжу: колишній роботодавець Аджі Лябіб — телеканал RTBF, заяву якого приводять бельгійські журналісти, пояснив, хто платив за «кримське» відрядження. Це організатори фестивалю, що там проходив, а його спонсором — був фонд, який курує молодша донька Путіна — Катерина Тихонова.

Фільм, що знімала там нині дипломатка Лябіб, в ефірі так і не показали. Але її саму — з її враженнями від поїздки — в ефір медіа, де вона працювала, запрошували.

У тому, що і Крим, і Донбас — це Україна — Аджа Лябіб не сумнівається зараз. Принаймні в цьому — запевнила свого українського колегу, відправивши йому напередодні лист з нагоди Дня української державності, повідомляє «Європейська правда». Наголосила: територіальна цілісність України у міжнародно визнаних кордонах має поважатись.

Хоче приїхати до Києва, але жодним чином не згадала свою минулорічну поїздку до анексованого Росією Криму, пише видання. Подорож туди не через материкову територію України — порушення українських законів, що тягне за собою — трирічну заборону на в’їзд. Українське МЗС через дипканали зараз з’ясовує, за яких обставин туди потрапила Лябіб. Тоді й схвалить рішення щодо подальших контактів із Бельгією. Водночас — у відомстві позитивно відзначили запевнення міністерки Лябіб щодо подальшої підтримки України у боротьбі проти російської агресії.

«Це напрочуд складна ситуація, бо Україна зацікавлена у хороших взаєминах з усіма країнами-членами ЄС, щоби зберігати єдність у плані своєї підтримки. Але те, що сталося, — дуже незадовільно. Певно, в Бельгії не перевірили як слід, кого призначають. Як мінімум міністерці слід вибачитися за свою поїздку. А взагалі — подати у відставку. Порушення досить грубе», — наголосила Аманда Пол, старша політична аналітикиня Центру європейської політики

Міністерка не вибачалась. Принаймні — поки. Єдина її згадка про кримське відрядження — у Твіттері, коли історію зробив публічною бельгійський опозиціонер. Написала, що поїздка «була частиною її журналістської роботи». Як виходитимуть, зрештою, з непростої ситуації дипломати Бельгії й України — поки інтрига.

Нагадаємо, нова очільниця МЗС Бельгії втрапила у скандал через поїздку до окупованого Криму, який назвала «Росією». Про перебування Лябіб 2021 року, коли вони була ще телеведучою, на території окупованого півострова свідчать її власні дописи у соцмережах.

В МЗС України відреагували на минулорічну поїздку нової очільниці МЗС Бельгії до Криму та наголосили, що Україна з’ясовує усі обставини.

Читайте також:

США вперше запросили розмову із Росією після початку повномасштабної війни в Україні: про що хочуть говорити
Винагорода за встановлення справедливості: у США пропонують до $10 мільйонів за інформацію про втручання Росії в вибори
Не виключено, що Польща може підтримати ідею Естонії щодо візових обмежень для росіян
Дополнительно:
Скандальна поїздка бельгійської міністерки до Криму: що на це кажуть у Брюсселі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.