Пт. Авг 19th, 2022
США вперше запросили розмову із Росією після початку повномасштабної війни в Україні: про що хочуть говорити

Про намір переговорити телефоном  із російським міністром Сергієм Лавровим, уперше з початку повномасштабної війни,  у Державному департаменті повідомили росіянам, дипломатичними каналами, і того ж дня держсекретар Ентоні Блінкен, щоб запобігти можливим спекуляціям, розповів про свої плани публічно, йдеться в ТСН.

Першою темою розмови із Лавровим стане можливий обмін двох американців, незаконно утримуваних у Росії. Наступною — Україна. Блінкен хоче обговорити вивезення українського продовольства.  А також — попередити Кремль, що націлився провести фейковий референдум у Херсоні: за анексію української території доведеться відповісти. Але жодних домовленостей за спиною офіційного Києва не буде, наголошують у Держдепі.

«Це не будуть переговори про Україну. Це не буде поверненням до звичайних справ. Це справа України — вести переговори з Росією. Водночас ми не помітили з боку Росії жодних ознак того, що вона зацікавлена ​​у конструктивному діалозі та дипломатії. Тож ми продовжуватимемо підтримувати Україну, поки Росія не буде готова співпрацювати з ними дипломатично, конструктивно, через діалог», — зазначає речник державного Департаменту Нед Прайс.

Втім речниця Лаврова оголосила: наразі її шеф надто заклопотаний, щоб говорити з американським колегою, його графік «заповнений реальними справами». Лавров саме перебуває у Ташкенті, а перед тим облетів африканські країни — саме вони з-поміж перших можуть зазнати голоду, якщо Росія зірве виконання угоди з транспортування українського зерна. Але Лавров переконував африканських партнерів у зворотньому — мовляв, винна не Росія, а Захід, що наклав на неї санкції.

Єгипет, що є найбільшим покупцем української та російської пшениці, після візиту росіянина раптом скасував контракт із Україною на придбання 240 тисяч тонн, повідомило агентство «Ройтерз» із посиланням на джерела. У Державному департаменті між тим зазначили, що їм відомо, що Росія ще   потайки торгує краденим українським збіжжям.

Тим часом судна із продовольством, що згідно із підписаними у Стамбулі домовленостями мали вийти з українських портів у четвер, так і не відшвартувалися. Сторони працюють над уточненням координат безпекових коридорів, якими рухатимуться кораблі, повідомили в ООН.

«Дотримання процедур є необхідною умовою безпечного руху суден. Тож недивно, що ми ще не бачили, щоб жоден корабель розпочав рух. Відомо, що в порту Одеси є готові до виходу судна з зерном. І ми сподівалися, що це станеться навіть сьогодні чи завтра. Але це можливо тільки за умов, що це буде безпечно», — переконує заступник генсекретаря ООН Мартін Гріффітс.

У п’ятницю темі продовольчої безпеки буде присвячене засідання Радбезу ООН. Організація об’єднаних націй, разом із Туреччиною, взяла на себе роль посередника у Чорноморській угоді. ООН вже не змогла запобігти війні, а наступний іспит для неї — спровокований війною голод.

Читайте також:

Харківщина обстрілюється одразу із трьох боків: людей накриває забороненими касетними боєприпасами

На учасників відомого гурту на сцені звалився гігантський екран, один з них – в критичному стані

Посли країн G7 приїхали до Одеси, аби проконтролювати виконання «зернової угоди»
Дополнительно:
США вперше запросили розмову із Росією після початку повномасштабної війни в Україні: про що хочуть говорити

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.